בהצהרה הרשמית של נוג'בא נאמר:

ארה''ב מתערבת באזור באמתלה של איום על הביטחון הלאומי/ הארכת מצב החירום; המשך הביזה של עיראק

בתגובה להארכת מצב החירום כלפי עיראק על ידי וושינגטון, תנועת ההתנגדות האסלאמית נוג'בא כינה את המהלך המשך ביזת עושרה של עיראק ותיאר את "האיום על הביטחון הלאומי" כתירוץ של ממשלת ארה"ב להתערב באזור.

לפי מרכז התקשורת וענייני המדיה של נוג'בא, ההתנגדות האסלאמית נוג'בא הוציאה הצהרה בה תיארה את הארכת מצב החירום המיוחד כלפי עיראק על ידי ממשלת ארה"ב כעוד ביטוי של פניו המכוערות של השטן הגדול.

בהתייחסות לכמעט שני עשורים של פלישה וכיבוש בעיראק ללא לגיטימציה בינלאומית, נאמר בהצהרה זו: מצב זה מוארך מדי שנה מאז 2003 בתואנות שווא, במטרה לשדוד את עושרה של עיראק.

תנועת נוג'בא כינה את התירוץ של איום על הביטחון הלאומי של ארה"ב להאריך את הכיבוש כסתירה הגדולה ביותר, והוסיף: ארה''ב מגדירה נושא במרחק אלפי קילומטרים מגבולותיה כאיום על ביטחונה הלאומי, ומרשה לעצמה להתערב באמתלת שווא זו; בעוד שהיא רואה כפשע את ההגנה של קבוצות ההתנגדות על אמונתן ועל ביטחונן הלאומי במדינה שכנה או באזור ובעולם!

ההצהרה הדגישה כי הממשל האמריקני הוא האיום הגדול ביותר על הקהילה הבינלאומית, וגם הדגישה: עובדה זו הולכת ומתבהרת לכולם, והאומות הבינו שהממשל הזה מהווה מכשול בפני אומות הרוצות עצמאות והתקדמות וקידום ביטחון.

בסוף הצהרתה הכריזה תנועת ההתנגדות האסלאמית נוג'בא: אנחנו מאמינים כי מצב החירום חייב להיות מוכרז על ידי מדינות מדוכאות המנסות להיפטר ממשטר ארה''ב היהיר עד להפלה או לגירוש של ארה''ב ובובותיה מהאזור. אלו השיטה והעמדה שלנו שלעולם לא נוותר עליהן.

החדשות האחרונות