ההתנגדות האסלאמית נוג'באא


הדובר הרשמי של התנועה בראיון לניוזוויק:

ארה''ב הולכת ויורדת וכוחן של יריבותיה הולך וגדל / המניע של נוג'בא להיכנס למלחמה בסוריה


אלשמרי הסביר את הסיבות לכניסת תנועת ההתנגדות האסלאמית נוג'בא למלחמה בסוריה, הביא עדויות לירידה בכוחה ובהשפעתה הגלובלית של ארה"ב, ותיאר את כוחן הגדל של יריבותיה של וושינגטון.

לפי מרכז התקשורת וענייני המדיה של נוג'בא, בגיליון האחרון של המגזין האמריקני "ניוזוויק" פורסם דוח על חזרתו של נשיא סוריה בשאר אל-אסד למשוואה העולמית, ובהקשר זה, נערכה שיחה עם הדובר הרשמי של ההתנגדות האסלאמית נוג'בא.

"טום אוקונור", כתב השבועון הפופולרי הזה, כינה את התאוששות החוסן של השלטון המרכזי בסוריה תבוסה לארה''ב וגם ניצחון לאויביה, וכינה את תנועת נוג'בא כאחת הקבוצות המרכזיות של ציר ההתנגדות וכבעלת ברית של דמשק, שיש לה גישה אנטי-אמריקנית כמו הרפובליקה האסלאמית של איראן.

לפי ניוזוויק, המהנדס "נצר אלשמרי", בתיאור המניעים של תנועת נוג'בא להיכנס למלחמת האזרחים בסוריה בשנת 2013, התייחס לפשעים שביצעו מחבלי אל-קאעידה ודאע''ש, ואמר: ההתערבות שלנו בסוריה התבססה על החלטה בסיסית, כי התושבים המוסלמים והשיעים באזור היו תחת איום. אתם יכולים לדמיין מה יקרה אם ארגוני הטרור האלה ישתלטו על סוריה, חס וחלילה?

בחלק אחר של השיחה, הוא תיאר את הירידה בכוחה ובהשפעתה של ארה''ב, ואמר: מבחינה פנימית, ארצות הברית כיום כבר אינה מה שהייתה בעבר, והסיבה העיקרית לכך היא התעלמות מרצון העם ומהמורשת התרבותית וההקשר החברתי של העם במדיניות הבלתי מתפשרת של וושינגטון.

דובר נוג'בא ציין את חוסר האמון, הנטישה המתמדת של בעלות הברית וההפרה המוחלטת של האינטרסים של מדינות אחרות באזור לטובת האינטרסים של ארה''ב כהוכחות נוספות לחולשתה של ארה''ב.

אלשמרי הדגיש כי גם יריבותיה של ארה''ב התחזקו יותר, וציין: כוחן של רוסיה, סין ואיראן הולך וגדל, ובעלות בריתן מסתמכות בבטחה על כמה מהן, על עמדותיהן ועל תמיכתן. המדינות האלה נאמנות לבעלות בריתן, ללא תנאים מוקדמים או התערבות בערכיהן הלאומיים ובמבנה החברתי שלהן.