ההתנגדות האסלאמית נוג'באא


בהצהרה של מזכ''ל נוג'בא נאמר:

השתתפות נרחבת בבחירות היא הכרחית / 15 מאפיינים של מועמד ראוי


אל-כבעבי אמר כי ההשתתפות הנרחבת של העם העיראקי בבחירות לפרלמנט היא הכרחית, וציין  15מאפיינים למועמדים ראויים.

לפי מרכז התקשורת וענייני המדיה של נוג'בא, מזכ''ל ההתנגדות האסלאמית נוג'בא הוציא הצהרה לקראת הבחירות לפרלמנט העיראקי ותיאר את התוצאה של ההצבעה כ"רגישה וקריטית".

אייתוללה "אכרם אל-כעבי" הדגיש את העקרונות והיסודות של נוג'בא, וכינה קבועה את גישת התנועה של אי מינוי מועמדים במישרין או בעקיפין, וציין: אנחנו רוצים להישאר אזרחים לצד העם שלנו, ולשתוף את סבלו, ולהיות הקול האמיתי של הציבור.

הוא התייחס לביקורות של תנועתו על החוקה ועל המערכת הפוליטית שהקימו הכובשים, והצהיר: אך אנו רואים חשיבות בהשתתפותם הרחבה של האזרחים בבחירות, כך שניתן להתאמץ לשינוי אמיתי באמצעות בחירת המועמדים הראויים.

מזכ''ל נוג'בא אמר שיש צורך במערכת פוליטית מוכשרת שתשרת את האומה, תגן על ריבונות המדינה ותשיג חירות, והוסיף: מאמצינו לשים את המערכת הפוליטית של המדינה בידי מומחים שישימו את האינטרס הציבורי של העם לפני האינטרסים האישיים שלהם היו בכיוון זה, ומטרה זו תושג רק באמצעות ההשתתפות הנרחבת של העם העיראקי בבחירות.

אל-כעבי קרא לתנועות המוסמכות ולפעילים האזרחיים הדרוכים, שמבינים היטב את היקף האתגר ומודעים לתוכניות האויב הכובש ושכירי החרב שלו, לעודד את העם להשתתפות מירבית בבחירות.

בסוף הצהרתו הוא קבע 15 מאפיינים ותקנים למועמדים ראויים כדלקמן:

מועמד ראוי חייב:

 1. להיות מפורסם ביושר ובטוהר כדי לעמוד בשבועתו לאחר הניצחון.
 2. להתחייב בהבטחות הבחירות שלו למימוש הריבונות הלאומית ולגירוש כל הכוחות הכובשים ממדינתנו החופשית והיקרה.
 3. לנקוט בעמדה ברורה נגד חברות קולוניאליות זרות השודדות את המדינה ואת הנפט והעושר הלאומי תמורת סכום זעום.
 4. לפעול בדבריו ובמעשיו לשחרר את המדינה מהשליטה העריצה והרווחית של קרן המטבע הבינלאומית, ולמנוע את שחיקת כלכלת המדינה בנחישות לאומית, ולהתמודד עם פרויקט קבלת הלוואות מהבנק, שתוכנן בהוראת הזרים במטרה לכבוש את עיראק ולהכניס אותה לעול של זרים.
 5. לפעול לבטל את כל ההסכמים שנחתמו על ידי כמה ממשלות עיראקיות בהוראת ארה''ב, שהרסו את עושרה של עיראק והעבירו אותו למדינות המשרתות מטרות יהירות וקולוניאליות והביאו טרור והרג לאומה שלנו.
 6. לעמוד נגד המדינות המבקשות לערער את ביטחונה של עיראק ולהרוס את כלכלתה, כולל הפרויקטים של איחוד האמירויות וסעודה הווהאבית.
 7. לנסות להעביר חוק להפללת נורמליזציה עם המשטר הציוני, כך שמי שמחפש אותה ייחשב כבוגד ויועמד לדין, וגם הבורחים יועמדו לדין ויוטל עליהם עונש חמור - עונש מוות.
 8. לשים קץ לקיום המגוחך שנקרא בשקר השגרירות, שהיא כמובן הבסיס הצבאי של ארה''ב באזור הירוק של בגדאד ופועלת להתערבות בעניינים הפנימיים והחיצוניים של המדינה.
 9. לעמוד מול כל אלה שפועלים נגד הגיוס העממי ורודפים מטרות מפוקפקות להחליש את עיראק; ולהיות מחוייב להנחייות של הסמכות הדתית לגבי אי תקיפת הארגון המכובד הזה, שמהווה מגן חזק לשמירה על ביטחונה של עיראק.
 10. לשים קץ לשליטת ארה''ב על העושר הלאומי ולמכירת הנפט של המדינה על ידי האמריקאים, לקבלת כספי הנפט ולהפקדתם בבנקים אמריקאיים, מה שמציב את עיראק תחת שליטת הנשיא המרושע של ארה''ב.
 11. לשים סוף לפרויקט היועצים והמאמנים שהוכחו התבוסה והקנונייה שלהם בעיראק ובאפגניסטן, והתברר לכולם כי משימתם היחידה היא ריגול חבלני.
 12. להתעמת עם תאוות הבצע של חברות התקשורת, הגוזלות בגלוי את האזרחים העיראקיים, ולקבוע כללים לשרת את העם העיראקי. הוא חייב גם לפעול להקמת חברות תקשורת לאומיות הפועלות לשיפור שירותי התקשורת והאינטרנט באופן ממשי, ולנסות להעביר חוק לחסום אתרים אנטי-דתיים, אנטי-מוסריים, אנטי-ערכיים הפוגעים בחברה העיראקית המקורית ולמרקם החברתי שלה.
 13. להיות מחוייב לבקרה רציפה ולהערכת כל גופי המדינה על מנת לעצור את ההתעללות בציבור ולשים קץ לשחיתות, ולא להיכנע לפיתויים ולאיומים המונעים מאיתנו להשיג המטרות האלה.
 14. להתחייב להיות קולו של המחוז שלו כמשרת האומה וכמגן על זכויותיה במהלך כהונתו, ולפעול לפיתוח מחוזו. גם עליו לדרוש מהמוסדות הרלוונטיים לבצע פרויקטים תעשייתיים, להקים בתי ספר וגשרים, להתמקד בכבישים, בשינוי במוסדות החינוך, בשינוי תכנית הלימודים כך שיתאים להתקדמות המדעית ולערכיה של החברה העיראקית, ולשים לב לפעילות ולהרחבת המרכזים הרפואיים ולפיתוח פרויקטים ומרכזי שירות.
 15. לנקוט בעמדה איתנה נגד פרויקט חלוקת עיראק, שמטרתו היא החלשת המדינה והפיכתה לזירת עימות אתני ושבטי.