ההתנגדות האסלאמית נוג'באא


האינדיפנדנט:

טורקיה קיבלה איום של נוג'בא בוידאו/ השינוי החיוני של ההתנגדות העיראקית נגד הכיבוש


כלי תקשורת בריטי ציין כי אנקרה קיבלה את ההודעה של סרטון האזהרה של נוג'בא, ותיאר את האיום כשינוי חיוני וחזה כי הצעדים הבאים של טורקיה יתקבלו בתגובות חזקות יותר על ידי קבוצות ההתנגדות העיראקית.

לפי מרכז התקשורת ועייני המדיה של נוג'בא, העתון המקוון "האינדיפנדנט" התמקד ובדק את פרסום הסרטון של תנועת ההתנגדות האסלאמית נוג'בה בטורקית המזהיר את הממשלה והצבא הטורקיים לעזוב את עיראק.

כלי התקשורת הבריטי טען בשירותה בשפה הטורקית כי קבוצות ההתנגדות העיראקית הן מחונכות על ידי הרפובליקה האסלאמית של איראן וכוח קודס של משמרות המהפכה, וכתב: הסרטון הזה מאיים לגרור את המלחמה לשטח טורקיה, וכולל את המסר של טהראן לאנקרה, וגם מחריפה את היריבות בין איראן לטורקיה בעיראק.

האינדיפנדנט התייחס להיסטוריה של מאמצי מזכ''ל נוג'בא להתמודד עם הכובשים האמריקניים, שהובילה להכללת שמו ברשימת הטרור של וושינגטון, והוסיף: לכוחות הנאמנים לשייח "אכרם אל-כעבי" יש קשרים חזקים עם חיזבאללה בלבנון ויש גם ניסיון של המלחמה בסוריה.

העתון הזה ציטט את "מהמט אלאקה", חוקר בתחום המליציות השיעיות, וציין: תנועת נוג'בא נחשבת לקבוצה מסכנת ביותר בעיראק שנקטה גישה נגד טורקיה והגבירה את העוצמה והרמה של איומיה באמצעות פרסום סרטון לאחרונה.

הוא הודה כי "לאחר תבוסת דאע''ש בעיראק ושליטת הגיוס העממי על האזורים המשוחררים, הצטמצם היקף ההשפעה הפוליטית והכלכלית של טורקיה באופן משמעותי", והצהיר: הפרסום האחרון של איום בסרטון בטורקית מעיד על שינו חיוני, והצעדים הבאים של טורקיה צפויים להיתקל בתגובות חזקות יותר על ידי קבוצות ההתנגדות האסלאמית העיראקית; קבוצות שהתמקדו בעבר רק בגירוש הקואליציה האמריקנית ממדינתן.