ההתנגדות האסלאמית נוג'באא


דובר נוג'בא: 

שר החוץ העיראקי שומר על האינטרסים של וושינגטון 


בתגובה לדבריו של שר החוץ העיראקי לפיהם בגדאד זקוקה לנוכחות כוחות הקואליציה, הדגיש אלשמרי: לכוחות הביטחון הצבאיים במדינה יש היכולת הדרושה לשמור על הריבונות ולסכל איומים, ופואד חוסיין מייצג את רצון הכובשים האמריקניים. 

הדובר הרשמי של ההתנגדות האסלאמית נוג'בא כינה את טענת שר החוץ העיראקי בארה''ב לפיהה עיראק זיקוקה להמשך נוכחותם של כוחות הקואלציה "בניגוד לריבונותה, ביטחונה, חוסנה ויציבותה של עיראק". 
המהנדס נצר אלשמרי אמר כי "עמדותיו של פואד חוסיין מיצגות למעשה את רצון הכובשים האמריקניים", וציין: האמריקנים מתכוונים בתואנות שונות להאריך את כיבושם כדי להמשיך להפר את ריבונותה של עיראק, לבזוז עושרה ולאיים על ביטחונה. 
הוא גינה בתוקף את דבריו של שר החוץ, שפוגעים ביכולות הביטחוניות של עיראק, והדגיש: אנחנו רואים בדבריו עלבון למאמצים ולדם הטהור שהקדישו הכוחות הללו במערכה לשחרור המדינה מזוהמת דאע''ש. 
דובר נוג'בא התייחס לכך ש"לכוחות הביטחון העיראקיים בהחלט יש היכולת הצבאית הדרושה להגן על המדינה מפני כל איום חיצוני או פנימי", והוסיף: לכוחות אלה יש גם היכולת להכשיר ולחנך דורות חדשים עם אותן יכולות ומותאמים לצרכים העתידיים. 
אלשמרי הצהיר בסוף: ניצחון וגאווה יהיו לעיראק החזקה ולכוחות הביטחון המסורים שלנו, ומוות לארה''ב הכובשת!