ההתנגדות האסלאמית נוג'באא


בתגובה לבקשת ארה''ב, מזכ''ל נוג'בא:

נחגוג את ניצחון ההתנגדות העיראקית על גופות הכוחות הכובשים


אל-כעבי פנה לכוחות האמריקניים הכובשים והדגיש כי ההתנגדות העיראקית לא תוותר עליכם ותחגוג את ניצחונה ושחרורה של עיראק על שרידי גופות חייליכם הכובשים.

 מזכ''ל ההתנגדות האסלאמית נוג'בא תיאר כ"מבישה" את בקשת משרד החוץ האמריקני לקבוצות ההתנגדות העיראקית להפסיק פעולות נגד כיבוש בתמורה להפסקת התקפות ארה"ב, והכריז: בהיגיון ההתנגדות, תרגישו רגוע רק כשתעזבו את עיראק ותסיימו את התערבותכם הגלויה וההרסנית בענייני המדינה; כי אתם, האמריקנים, המקור של בעיות רבות עבור עיראקים.

אייתוללה "אכרם אל-כעבי" התייחס לכיבוש ולהפרת ריבונותה ושלמותה הטריטוריאלית של עיראק על ידי ארה''ב, והוסיף: איך אנחנו יכולים לוותר עליכם כשעדיין לא נקמנו בכם על ההתנקשות הפחדנית והבוגדנית של מפקדי הניצחון [השהידים סולימאני ואל-מוהנדס], ואתם ממשיכים להרוג את הלוחמים ההרואיים המגנים על גבולות עיראק ועל עצמאותה.

הוא הזכיר את גניבת משאבי הנפט והאנרגיה של עיראק בידי הכובשים, וציין: כל המהנדסים והעובדים הלא מפלגתיים של משרד האנרגיה מאמינים כי ארה''ב השתלטה על כל תחנות הכוח העיראקיות באמצעות חוזה מושחת וגרמה נזק רב למדינה.

מזכ''ל נוג'בא הוסיף בהקשר זה: אתם משבשים את ההפצה הנכונה של חשמל, בעוד שעיראק בעצמה מסוגלת לייצר מספיק חשמל ואף להתקדם בתחום זה כדי להתגבר על המשבר הנוכחי.

אל-כעבי התייחס גם לפלישה התרבותית האמריקנית, והוסיף: איך אנחנו יכולים לוותר עליכם כשאתם עוסקים בקידום מחשבות סוטות בחברה שלנו במטרה לגרור את בני הנוער לעבר ריקנות בנוסף לפגוע בערכים האסלאמיים, הערביים והנוודים האמיתיים של עיראק.

הוא הצהיר בסופו של דבר: ההתנגדות העיראקית לא תוותר עליכם ותישאר כמו קוץ בעיניכם עד שאדמת המדינה תשוחרר מזוהמת הישות שלכם, ותחגוג את ניצחונה ושחרורה של עיראק על שרידי גופות חייליכם הכובשים.