ההתנגדות האסלאמית נוג'באא


הדובר הרשמי של תנועת נוג'בא:

תגובת ההתנגדות העיראקית לכל מתקפה ממוצא כלשהו היא לפגוע בעמדות ארה"ב / הכרזה רשמית על אי עמידה בהבטחות הממשלה הזמנית


אלשמרי הכריז רשמית בשיחת טלוויזיה כי ההתנגדות העיראקית כבר אינה רואה את עצמה מחויבת להבטחות של הממשלה הזמנית, ובתגובה להתקפות שכירי החרב של ארה"ב, היא תפגוע בעמדות האדון שלהם.

בראיון חי לרשת "אל-מסירה" בתימן, הדובר הרשמי של ההתנגדות האסלאמית נוג'בא הכריז כי האמריקנים ראו את פרויקט ההישרדות בן 30 השנים של דאע''ש בעיראק מובס, ומחפשים תירוץ לסגת מהמדינה בכבוד.

המהנדס "נצר אלשמרי" ציין כי "הכוחות האמריקנים נמצאים כעת במצב גרוע עקב התקפות של קבוצות ההתנגדות", והוסיף: ההתנגדות פגעה שוב ושוב בשיירות לוגיסטיות צבאיות ואפילו בבסיסים שהאויב חשב שהם מחוץ להישג יד. לפיכך, האמריקנים מפציצים את כוחות הגיוס העממי בגבול סוריה-עיראק במניע לפתוח מחדש את דרך הטרור ולהחיות את דאע''ש, כמו גם לנתק את הקשר בין המדינות החברות בציר ההתנגדות.

הוא הדגיש את חוסר הלגיטימיות של נוכחותם של כוחות זרים בשטח עיראק, שהושגה עקב ניצול לרעה של חולשת השלטון המרכזי, והמשיך: רק מכות ההתנגדות יכולות להכריח את ארה''ב לשקול מחדש את חישוביה ולסגת לחלוטין ממדינתנו.

סגן מזכ''ל נוג'בא הזכיר את כוח ההתנגדות לפגוע באינטרסים של הכובשים בכל האזור, וציין: גם אם שכירי החרב של ארה''ב יפגעו בנו, תגובתנו תהיה לאדון האמריקני שלהם. תגובה זו תהיה כואבת יותר עבור ארה''ב ושכירי החרב שלה, מכיוון שהם מודעים היטב ליכולות שלנו.

המהנדס אלשמרי כינה את הסובלנות הזמנית של קבוצות ההתנגדות כנגד הכובשים כתוצאה מלחץ פוליטי והבקשה לתת זמן לנסיגת כוחות זרים, והוסיף: ארה''ב ביקשה מאיתנו שוב ושוב, דרך מתווכים עיראקיים, לתת לה זמן, וטענה שיש לה לוח זמנים מתוכנן ליציאה ממדינה זו, אבל ראינו שהיא הקימה בסיסים גדולים ב"ארביל" ו"אל-אנבאר", וזה היה סימן לחוסר יושרה.

הוא המשיך וציין כי "היום הסכסוך הגיע לשלב של שפיכת דמים וזו מלחמה ללא גבולות", והצהיר: אז מעכשיו אנחנו אפילו מתנגדים ללוח הזמנים של ממשלת עיראק, והזהרנו את הממשלה שאם הכוחות האמריקנים לא יעזבו את המדינה בדחיפות, לא תהיה לנו שום חובה לגבי כללי הסכסוך.

בחלק אחר של ראיון זה לרשת אל-מסירה, דובר נוג'בא תיאר את מילוי תפקידה של ההתנגדות העיראקית, כאחד המרכיבים העיקריים של "משוואת הקודס", כגורם לכעס האויב, ואמר: האויב הוא מודע לעובדה זו לפני חברינו, ויודע שהכיוון של ההתנגדות העיראקית הוא כלפי הקודס. מסיבה זו תקפו מל"טים ציוניים את עמדות קבוצות ההתנגדות בעיראק.

אלשמרי תיאר את משטרים כמו ערב הסעודית כ"בובה בידי וושינגטון, ולא בעל בריתה" ,והוסיף: לארצות הברית יש רק בעל ברית אחד באזור, המשטר הציוני, שנלחם בשם ארה''ב. משטרים כמו המשטר הסעודי משלמים רק את מחיר הטיפשות של ישראל.

הוא כינה את סוגיית פלסטין "הסוגייה המרכזית של ההתנגדות העיראקית" ואמר: זו אמונתנו וכל אתגר מסוכן שארה''ב והמשטר הציוני יציבו בפנינו לא יוכל להוציא אותנו מהחזית והמצב הזה.

בסופו של דבר, הוא פנה לאויב האמריקני והצהיר: אנחנו תושבי המדינה הזאת, ועל פי כל מסורות היצירה, כל כובש ייאלץ בסופו של דבר לעזוב (מרצון או בכוח). אתה עזבת את מדינתנו מובס כשהיו לך כאן כ-3000 חיילים ואלפי מטוסים וטנקים; כעת, כשיש לך כמה אלפי חיילים, אינך יכול להטיל משוואה על עיראק. כחלק מציר ההתנגדות, אנחנו לא לבד ונסכל בניצחון את תוכניות ארה''ב.