ההתנגדות האסלאמית נוג'באאחשיפת הספר של נוג'בא תחת הכותרת "הגולן" בנוכחות בכירים מקומיים וזרים בארמון הנשיאות באיראן


הספר "חשיבותו של אזור רמת הגולן האסטרטגי מבחינת הביטחון וההישרדות של ישראל" יצא לאור על ידי מכון אבנאא אל-רסול, בשיתוף המשרד הפוליטי של ההתנגדות האסלאמית נוג'בא באיראן והוועדה לתמיכתה במהפכה האסלאמית של העם הפלסטיני, ובטקס חשיפת הספר הזה השתתפו יועצים למנהיג העליון ולנשיא, שגרירי פלסטין וסוריה, נציגי קבוצות ההתנגדות וקבוצת בכירים בממשל.

לפי מרכז התקשורת וענייני המדיה של נוג'בא, ביום רביעי בבוקר ביום השנה ה -54 לכיבוש רמת הגולן על ידי המשטר הציוני, טקס חשיפת הספר "חשיבותו של אזור רמת הגולן האסטרטגי מבחינת הביטחון וההישרדות של ישראל" מאת "עלי שאקר" נערך בארמון הנשיאות באיראן על ידי המשרד הפוליטי של ההתנגדות האסלאמית נוג'בא באיראן, הוועדה לתמיכתה במהפכה האסלאמית של העם הפלסטיני ומכון "אבנאא אל-רסול".

בטקס הזה השתתפו "סלאח זוואוי" שגריר פלסטין בטהרן, "שפיק דיוב" שגריר סוריה בטהרן, תא"ל "חוסיין דהקאן" יועצו של המפקד העליון של הכוחות המזוינים לענייני התעשיות הביטחוניות, אייתוללה "מוחמד חסן אכטרי" יועצו של הנשיא, "חאלד קדומי" נציג חמאס בטהרן, "נאסר אבו שריף" נציג הג'יהאד האיסלאמי בטהרן, "מיר מסעוד חוסיניאן" מנהל מחלקת המזרח התיכון הערבי וצפון אפריקה במשרד החוץ וכן מספר פקידים אחרים.

 

פלסטין וסוריה; אחים תאומים

שגריר פלסטין בטהרן העריך את תמיכתה היקרה של הרפובליקה האסלאמית של איראן, ותיאר את סוריה ופלסטין כ"אחים תאומים", והוסיף: ההיסטוריה שלנו היא אחת. השהיד "עז א-דין אל-קסאם", שבא לפלסטין ונהרג שם, נולד בנמל בניאס שבסוריה. מדינה זו שילמה מחיר גבוה על הגנת פלסטין.

ד"ר "סלאח זוואוי" הוסיף: המהפכה הפלסטינית החלה בתחילת 1990 בתמיכת דמשק, וחלקים שונים של סוריה הותקפו שוב ושוב על ידי ישראל בגלל תמיכה זו. הסורים הקריבו שהידים רבים בדרך זו, ואנחנו מאמינים כי הם ישחררו את שטחם (הגולן) עם ניצחון.

הוא אמר בנושא אחר כי "הפלסטינים לא העזו להגיע לאיראן לפני המהפכה האסלאמית", וציין: הודות לאימאם חומייני, שהקים את הרפובליקה האסלאמית, המצב השתנה, ואחריו, ההנהגה של העם הזה הופקדה בידי אייתוללה חמינאי, שזה מקור גאווה עבורנו. אנחנו מצהירים כי אנו מלווים את המערכת האסלאמית המאחדת, מכיוון שמערכת זו מתכוונת לשחרר את פלסטין, ובעזרת השם, נתפלל בקודס מאחוריה.

 

סוריה משלמת כל מחיר לשחרור הגולן/ אנחנו מעריכים את נוג'בא בעיראק

בהמשך הטקס, שגריר סוריה בטהרן הודה לוועדה הפלסטינית ולנשיאות איראן על קיום הטקס, ואמר: אני רוצה להודות למחבר הספר וכן לתנועת ההתנגדות האסלאמית נוג'בא בעיראק על הוצאת הספר הזה בזמן חשוב זה, מכיוון שספר זה יצא לאור ביום השנה לכיבוש הגולן, במיוחד בזמן שנמנעה השתתפותם של אזרחים סורים החיים ברמת הגולן בבחירות בסוריה. לכן, בשם כל בני ארצי, אני מודה לכם על הוצאת הספר הזה.

ד''ר "שפיק דיוב" העריך את הרכב ורמת המשתתפים בטקס חשיפת הספר כאינדיקציה לחשיבות רמת הגולן לציר ההתנגדות, ואמר: המחלוקת סביב 10 מטרים מאזור זה הובילו לכישלון השיחות בין ישראל לסוריה, והאויב הבין שכל חלקיק של רמת הגולן הוא בעל ערך רב עבורנו כמו כל המדינה.

הוא הוסיף: הכבוד של הגולן הוא כמו הכבוד של הקודס, הכבוד של עזה והכבוד של חוות שבעא. סוריה תמיד הייתה ותישאר לצד סוגיית פלסטין, ואנחנו מצהירים כי אנו מוכנים לשלם כל מחיר עבור סוגייה חשובה זו.

שגריר סוריה סיכם באומרו כי "המצב בסוריה ישתפר מיום ליום בתמיכת בעלות בריתה, במיוחד איראן בהנהגתו של האימאם חמינאי", וציין: ננצח בעזרת ציר ההתנגדות, וחזית ההתנגדות תמשיך בדרכה עד להשגת כל יעדיה, כולל שחרור רמת הגולן ושחרור פלסטין.

 

יועצו של המפקד העליון של הכוחות המזוינים: כיבוש הגולן האריך את הישרדותה של ישראל

דובר נוסף באירוע היה יועצו של המפקד העליון של הכוחות המזוינים לענייני התעשיות הביטחוניות. הוא שיבח את המעמד העליון של השהידים, המייסדים והמפקדים של ציר ההתנגדות, ואמר: הגיאוגרפיה של רמת הגולן קשורה לסוריה, אך מהותה קשורה לפלסטין. ישראל למעשה התכוונה להרחיב את שליטתה ולהקים רצועת ביטחון על ידי כיבוש שטחים ערביים כמו רמת הגולן, על מנת לכפות את השפעתה ואת שליטתה על העולם האסלאמי ולמנוע מאחרים להגיע לנקודות החיוניות שלה.

תא''ל ד''ר "חוסיין דהקאן" הדגיש כי "ישראל הייתה משטר לא לגיטימי ללא אומה ומולדת, שהטילה בכוח הנשק את שליטתה על השטחים הכבושים", ואמר: המחבר היקר עשה מאמץ טוב להרכיב ספר זה, ועסק בהיבטים העיקריים של חשיבות הגולן והשקפת המשטר הציוני כלפי אזור זה. לגולן יש חשיבות רבה עבור המשטר הכובש מבחינה גיאופוליטית, פוליטית, כלכלית, תיירותית, צבאית ומבחינת משאבים חיוניים. במילים אחרים, כיבוש הגולן על ידי ישראל מאריך את הישרדותו של משטר זה.

הוא התייחס לעמידה ההיסטורית של סוריה בחזית הקרב נגד ישראל, ואמר: כיום, הלוחמים גאים בכך שההתנגדות השיגה כוח שהשפיל את המשטר הציוני, וצבא ישראל נכנע לעזה, למרות שקרא לעצמו הצבא הרביעי החזק ביותר בעולם.

 

יועצו של הנשיא: קיומה של ישראל תלוי בגולן

בחלק אחר של הטקס אמר יו"ר הוועדה לתמיכה במהפכה האסלאמית של העם הפלסטיני: רמת הגולן חשובה מבחינה אסטרטגית וביטחונית הן למשטר הציוני והן לאומה הערבית, במיוחד לסוריה. באשר לחשיבותו של אזור זה, די בכך ש משא ומתן בין סוריה לישראל נכשל עקב מחלוקות סביב רמת הגולן.

אייתוללה "מוחמד חסן אכטרי" אמר כי פעילויות מעקב וריגול הן בין היכולות החשובות של רמת הגולן למשטר הציוני, והצהיר: אם הגולן ייפול מידי האויב, הציונים ייאלצו לסגת עשרות קילומטרים משם, כי לא יהיה להם ביטחון באזור הזה.

יועצו של הנשיא אמר כי "קיומה של ישראל תלוי לגולן", והוסיף: הסיבה שהמשטר הציוני דוחה את החלטות האו''ם ומועצת הביטחון על ריבונות ברמת הגולן היא שקיומו תלוי בשמירה על שליטה עליה, ומשום כך "טראמפ" הפושע הכריז כי הוא מכיר בריבונותה של ישראל ברמת גולן.

 

הצעד התרבותי של נוג'בא נגד פרויקט הפשרה

גם מנהל מכון אבנאא אל-רסול הדגיש את הצורך להתמודד עם פרויקט הנורמליזציה עם ישראל, ואמר: בהקשר זה יש לנקוט בשני צעדים: מצד אחד, בתחום הדיפלומטי, כדי שממשלות לא ייכנעו ללחץ המוטל עליהן, ומצד שני, מדינות צריכות לעמוד כנגד נושא זה.

אייתוללה "סייד עלי רדא חוסייני עארף" שיבח את יוזמתה של תנועת נוג'בא להוצאת הספר על חשיבות אזור רמת הגולן האסטרטגי, והוסיף: זהו צעד תרבותי להעלאת המודעות בקרב העם העיראקי נגד פשרה, ואנחנו מצפים שבעזרת מוסדות זה יתורגם לשפות אחרות, במיוחד "אורדו"; מכיוון שפקיסטן היא גם תחת לחץ כדי לנרמל את יחסיה הדיפלומטיים עם המשטר הישראלי.

 

מחבר הספר: הגולן מאפשר לישראל לפתוח במתקפות טילים קצרי טווח על מדינות האזור

מחבר הספר "חשיבותו של אזור רמת הגולן האסטרטגי מבחינת הביטחון וההישרדות של ישראל" אמר כי "אובדן רמת הגולן מקשה על ביטחון והישרדות של המשטר הציוני", וציין:  זו הסיבה שתנועת הציונות הכריזה, במניפסט שפורסם באוגוסט 1967, כי לאף מדינה יהודית אין זכות להחזיר את האזור.

"עלי שאקר" תיאר את התהליך ההיסטורי שהוביל לשיפור מעמדה של רמת הגולן באסטרטגיית הביטחון הלאומי של ישראל, ואמר: זהו אזור גבוה שנמצא במרחק קצר ממרכזים פוליטיים וביטחוניים רגישים בסוריה, בלבנון, בפלסטין ואפילו בירדן. המרחק מרמת הגולן לארמון הנשיאות הסורי בדמשק, לארמון הנשיאות הלבנוני בביירות, לארמון המלוכה הירדני בעמאן ולמשרד ראש הממשלה הציוני בקודס הוא כ- 50, 60, 85 ו -110 ק"מ בהתאמה.

הוא הוסיף: בספרות הצבאית, טווח של פחות מ-180ק"מ ועד 200 ק''מ נחשב לטווח קצר לטילים בליסטיים, ולכן רמת הגולן מביאה עליונות ביטחונית מוחלטת לממשלה או למשטר השליט שלה.

מחבר זה אמר כי "רק 34 ימים לאחר כיבוש רמת הגולן, הקימה ישראל התנחלויות באזור, שמאוחר יותר נקראו "הנח''ל" ", והדגיש: זה עשוי להיראות בהתחלה כדבר חברתי רגיל, אך מדובר באסטרטגיה. לאחר שירות חובה, הציונים מחויבים לעסוק בחקלאות בהתנחלויות אלו למשך חודשיים; התנחלויות שנבנו בעיקר על קווי הגבול ברמת הגולן.

שאקר הוסיף: המשמעות היא שהמשטר הציוני מנסה ליצור אזור חיץ כדי לאפשר פיצוי לאובדן העומק האסטרטגי של השטחים הכבושים בפלסטין. יש לציין שכ- 70% מהתשתיות החיוניות בישראל -  כמו נמל התעופה בן גוריון, ציר תנועה מרכזי (המכונה כביש 6), נתיב המים הלאומי וצינורות לחץ גבוה - ממוקמים בצורה מרוכזת ברצועה צרה בין הים התיכון לבין הגדה המערבית. בכך המשטר הזה גם הפך את האזור לאזור שאינו ביטחוני בעיני הקהילות הבינלאומיות ומוסדות זכויות אדם, ועבור הצד הסורי הוא העמיד את האסטרטגיה האזרחית לכאורה בראש סדר היום שלו.

בסופו של דבר, הוא תיאר את עיצוב הביצורים הישראליים ברמת הגולן על בסיס עקרון ההפתעה, והצהיר: למרות שההתנחלויות הציוניות באזור זה נראות אזרחיות, אך למעשה, ההתנחלויות הללו נקשרו לרשת הצבאית של המשטר הציוני לאחר מלחמת יום הכיפורים, כדי לפעול כבסיס צבאי פוטנציאלי במקרה של כל איום או התקפה כלשהי