ההתנגדות האסלאמית נוג'באא


מזכ''ל נוג'בא במפגש עם הנייה ונח'לה:

יש לנו יכולת להגיע לעומק השטחים הכבושים / יש לנו נכונות מלאה לשיתוף פעולה צבאי-ביטחוני עם ההתנגדות הפלסטינית


שייח אכרם אל-כעבי, בפגישה עם מנהיגי חמאס והג'יהאד האסלאמי, הודיע על נכונות מלאה לשיתוף פעולה עם ההתנגדות הפלסטינית בתחומים צבאיים וביטחוניים, והצהיר כי להתנגדות העיראקית יש יכולת להגיע לעומק השטחים הכבושים

לפי משרד התקשורת של נוג'בא בפלסטין, במהלך ההתקפות חסרות התקדים של ההתנגדות האסלאמית הפלסטינית על מטרות המשטר הציוני בשטחים הכבושים, ההתנגדות האסלאמית נוג'בא פרסמה לראשונה את התמונות של המפגש בין מזכ"ל התנועה לבין "איסמעיל הנייה", ראש הלשכה המדינית של חמאס, ו"זיאד אל-נח'לה", מזכ"ל הג'יהאד האיסלאמי.

בפגישה זו, מזכ''ל ההתנגדות האסלאמית נוג'בא הביע סולידריות עם הלוחמים הפלסטיניים, ואמר: העם העיראקי הוא תמיד לצד העם הפלסטיני המדוכא, ותומך במאמציו להיפטר מהמשטר הציוני הפראי והכובש. המשאלה האישית שלי היא להילחם באויבים בארץ פלסטין הקדושה.

אייתוללה "אכרם אל-כעבי" הוסיף: התנגדות מזוינת היא הדרך היחידה לשחרור הקודס הקדושה וכתוצאה מכך לשחרור מוחלט של ארץ פלסטין, ואנחנו מאמינים כי ההתנגדות קרובה לרגע של שחרור.

הוא הדגיש את הצורך בפיתוח נוסף של ציר ההתנגדות תוך הפגנת אחדות היעדים, והצהיר: הצהרתי שוב ושוב כי המלחמה עם ישראל כבר לא תהיה מוגבלת למדינה במזרח הים התיכון, אלא שהציונים יופתעו כאשר הם יעמדו מול חזית המורכבת מלוחמים המאמינים בגבולות שמיימיות ובלאומיות שאינה פלסטינית.

המפקד הבכיר של ההתנגדות האסלאמית העיראקית ציין: אנחנו מוכנים לכל שיתוף פעולה צבאי-ביטחוני עם אחינו הפלסטיניים. אנחנו מנטרים את כל התנועות הבלתי פורמליות של הציונים בעיראק עד לצפון המדינה, ואני מבטיח שההתנגדות תוכל להגיע לעומק השטחים הכבושים.

שייח אכרם אל-כעבי אמר כי "ההשפעה הראשונה של נסיגת הכובשים האמריקניים מעיראק תהיה על המשוואה הפלסטינית", והדגיש: המשטר הציוני הוא הילד הבלתי לגיטימי של היהירות המערבית, וישראל נוקטת כעת בפעולות נועזות בתמיכת ארה"ב. ההשפלה של ארה''ב, שהיא במגמת ירידה, תשמש לשחרור ארץ פלסטין הקדושה.

בסוף הוא אמר: ההתנגדות העיראקית התמודדה עם כובשים זרים מאז הלחימה במשטר הבעת' ועד היום, ולכן היא השיגה אסטרטגיה כוללת להתעמת עם ארה''ב, בריטניה והמשטר הציוני.