ההתנגדות האסלאמית נוג'באאמבצע מיוחד של נוג'בא בצפון בירת עיראק וחיסול מושל דאע''ש + תמונות


לוחמי ההתנגדות האסלאמית נוג'בא, במסגרת חטיבה 12 של הגיוס העממי, ביצעו מתקפת פתע על מחבואם של המחבלים בצפון בגדאד, והרגו את המושל והמופתי של דאע''ש ועצרו מספר אנשי ארגון הטרור הזה.

לפי מרכז התקשורת וענייני המדיה של נוג'בא, אתמול ב-20 בפברואר, הלוחמים העיראקיים ביצעו מתקפת פתע על מחבואם של המחבלים ב"אל-טארמיה" בצפון בגדאד, והצליחו להרוג את המושל והמופתי של דאע''ש באזור זה ולעצור כמה אנשי המפתח בארגון הטרור הזה.
חטיבה 12 של ארגון הגיוס העממי בעיראק המורכבת מכוחות ההתנגדות האסלאמית נוג'בא נכנסה לאזור הזה בשבת בבוקר, והחלה בזיהוי ורדיפה אחרי שרידי דאע''ש, ובמארב לילי השמידה מספר משמעותי של מסתורי המחבלים.
העימותים במוצאי שבת וביום ראשון בבוקר, עם מתקפות רקטות נרחבות של שיירת נושאי כוח אדם וכלי רכב משוריינים של נוג'בא, הובילו לחילופי אש נרחבים בין שני הצדדים.
לפי הדיווח, אל-טארמיה נמצאת כעת בשליטתם של הלוחמים המיוחדים של נוג'בא, ונמשכים המבצע לפינוי מלכודות הנפץ וגם רדיפה אחרי מחבלים שברחו לאזורי מגורים ולחוות.
בהקשר זה, דובר ההתנגדות האסלאמית נוג'בא שיבח בציוץ בטוויטר את המבצע המוצלח, וכתב: מבצע "אל-טארמיה", שהוביל ללכידתו של אחד המנהיגים החשובים ביותר של דאע''ש, היה מבצע אמיץ ונעוז מכל הבחינות.
המהנדס "נצר אלשמרי" שיבח את ההקרבה העצמית של השהידים בצבא ובגיוס העממי, וקרא לכוחות הביטחון מגני הביטחון והשומרים על אחדות המדינה, והוסיף: יש צורך להמשיך במבצע כזה כדי ללכוד את כל מנהיגי הפושעים ולסכל את תוכניות הטרור בעיראק.
גם יו''ר המועצה הפוליטית של ההתנגדות האסלאמית נוג'בא שיבח את הפעולה המשותפת של הצבא והגיוס העממי נגד הטרור בצפון בגדאד בעיראק, והדגיש כי מבחינה ביטחונית היה צריך לבצע את המבצע הזה מוקדם יותר.
שייח "עלי אל-אסדי", בהתייחסותו לאיום הנשקף לבירה על ידי המחבלים הסמויים באל-טארמיה, הביע את שביעות רצונו מתוצאות המכה האחרונה בהם, וקרא למבצעים דומים באזורים אחרים, בהם משתמש דאע''ש כבסיס לתקיפת הצבא והגיוס העממי.
הוא ציין: הישג זה אינו שייך לאף אחד מהמנהיגים הפוליטיים, אלא לאותם גברים אמיצים המגנים על המדינה בדם שלהם ומביאים ניצחון.