ההתנגדות האסלאמית נוג'באא


דובר נוג'בא בשיחה עם העיתון אטלאעאת:

הגנרל סולימאני העביר נשק לעיראק תוך שש שעות, אך ארה''ב הבטיחה להעביר אותו תוך שש שנים / נכונות נוג'בא לג'יהאד בתימן ובפלסטין


אלשמרי הדגיש את נכונות תנועת נוג'בא למלא תפקיד בחזיתות ציר ההתנגדות השונות, ושיבח את הסיועים החיוניים של השהיד סולימאני לעם העיראקי בשיא ההתקפות של מחבלי דאע''ש.

לפי מרכז התקשורת וענייני המדיה של נוג'בא, בראיון בלעדי לעיתון "אטלאעאת", הדובר הרשמי של ההתנגדות האסלאמית נוג'בא הסביר את עומק היחסים של התנועה עם השהיד סולימאני, וסיפר על זיכרונות בעניין זה.

המהנדס "נצר אלשמרי" התייחס לתיאום מקסימלי של נוג'בא עם כל הקבוצות הפעילות בציר ההתנגדות, והודיע על נכונות תנועה זו לג'יהאד כנגד שחצנים בכל מקום שנדרש.

הוא גם לא שלל את האפשרות שנשיא ארה''ב, "דונלד טראמפ", ינקוט בפעולות מטורפות בימים האחרונים של ממשלו כדי לכסות את תבוסתו בבחירות.

פרטי ראיון זה הם כדלקמן:

 

מה היה תפקידו של חאג' קאסם סולימאני בהקמתו ובתפעולו של הגיוס העממי, ובמיוחד בהקמת תנועת נוג'בא?

לשהיד סולימאני היה התפקיד החשוב והגדול ביותר בהקמת הגיוס העממי. הוא נכח במשרד הסמכות הדתית בעיראק, והסביר על הסכנות שאיימו על המדינה לאחר נפילת "מוסול", במיוחד האיומים הגדולים שהקיפו את בגדד ואת המקדשים בנג'ף ובכרבלא, והבטיח לספק כל תמיכה נדרשת במקרה של הוצאת הפתווה על הג'יהאד מצד הסמכות הדתית, וזה אכן הושג.

מוקדם יותר, בלילה הראשון לנפילת מוסול, חאג' קאסם הגיע לעיראק והעביר נשק ותחמושת לעיראק תוך שש שעות; בעוד שהאמריקנים ביקשו למסור תוך שש שנים (עד סוף 2020) את הנשק שעיראק שילמה עבורו.

לפי הוראת האימאם חמינאי, הגנרל סולימאני פתח את מחסני הנשק של הצבא ומשמרות המהפכה לעם העיראקי, וראיתי זאת במו עיניי.

כשלא היו לנו נשק ותחמושת בשלבים הקשים, אחינו במשמרות המהפכה סיפקו לנו ישירות את צרכי הנשק, מכיוון שהתעקשו על ביטחון.

קבוצות ההתנגדות קראו גם לחאג' קאסם להקים מחנות אימונים במחוזות שונים בעיראק להכשרת מספר רב של מתנדבים שענו בחיוב לקריאת הסמכויות הדתיות. הוא הבטיח לספק את כל צרכי מחנות האימונים האלה; כפי ששלח לעיראק את היועצים הצבאיים של משמרות המהפכה ושל חיזבאללה בלבנון. הם גם השתתפו בכל הפעולות, ורבים מהם נהרגו בעיראק, ודמם היה מעורבב בדמם של אחיהם העיראקיים.

בהקשר להתנגדות האסלאמית נוג'בא, למעשה, השהיד סלימאני יחד עם אייתוללה "אכרם אל-כעבי" הקימו את תנועה זו.

לפני הוצאת הפתווה על הג'יהאד הכפאי, נוג'בא התחיל את פעילותו בסוריה ולאחר מכן בעיראק, כדי להגן על המקומות הקדושים ועל הערים האחרות מפני הטרוריסטים.

הגנרל סולימאני תמך במיוחד בתנועה זו, ובתשומת לב מיוחדת, הוא פיקח ללא הרף על ההכשרה והציוד של כוחותינו. זה גרם לתנועת נוג'בא להתקדם במהירות ולרשום את הניצחונות המבורכים האלה.

 

איזו שיטה תנקוט כעת תנועת נוג'בא כדי לנהל עניינים, כשדאע''ש איבד את יכולתה המבצעית בעיראק, בעזרת השם ובזכות מאמצי הלוחמים העיראקיים?

ארגון הטרור דאע''ש כבר חידש את פעילותו המחתרתית לאחר הכישלון ואובדן כל האזורים שבשליטתו, ומנסה לבצע פעולות מדויקות ובכוח נמוך כדי לאתגר את המצב הביטחוני ולהפיץ כאוס.

זה גרם לנו לשתף פעולה עם הכוחות המודיעיניים-ביטחוניים העיראקיים, ולהוציא את העמוד האחרון של ארגון טרור זו מידיו על ידי ביצוע פעולות מנע.

יחד עם זאת, אנחנו מתמודדים במקביל עם הכיבוש והשליטה האמריקנית בתחומים חברתיים, תרבותיים וצבאיים שונים, כדי ליישם את רצון העם והפרלמנט העיראקי לגרש כוחות זרים ממדינתנו.

 

נוג'בא עשוי להיחשב תנועת ההתנגדות החזקה ביותר בעיראק, שיש לו גם יכולת לבצע פעולות חוצות גבולות. אנא להסביר על פעולות התנועה הזאת מחוץ לעיראק.

תנועת נוג'בא היא חלק מציר ההתנגדות, שרואה את ההתמודדות עם כובשים ושחצנים כחובה דתית ומוסרית-אנושית. בכל מקום שיש בו דיכוי ויהירות, אלוהים נתן הזדמנות לתנועה זו לעמוד מולם.

אולי הפעילות הברורה ביותר של כוחות נוג'בא היא השתתפותם בהגנה על המקדשים בסוריה ובשחרור ערים וכפרים רבים במדינה ההיא מציפורני הטרור בשיתוף פעולה עם הצבא הסורי וקבוצות ההתנגדות האחרות.

לתנועה זו יש גם פעילויות נוספות שנשמרו בסוד עד כה; אבל כוחות נוג'בא תמיד מוכנים להיוח נוכחים בכל מקום כדי להכעיס את השחצנים ולשבש את תוכניותיהם.

 

אילו צעדים נקטה תנועת נוג'בא כדי ליצור אחדות בחזית ההתנגדות?

לא סתם הרגשנו שאנחנו חלק מציר ההתנגדות או שמחוברים ומתואמים עם מעגליו השונים, אלא אנחנו גם בקשר פעיל עם כל הקבוצות בציר זה והכרזנו על נכונותנו להיות נוכחים בכל חזית, מסוריה ועד לבנון, תימן, פלסטין הכבושה, עיראק ואיראן.

אנחנו מוכנים לעמוד מול כל אתגר ואיום מצד האויבים, ומדגישים כי הקשר והתיאום שלנו עם כל קבוצות ההתנגדות הם ברמה הגבוהה ביותר.

 

מה דעתה של תנועת נוג'בא לגבי ההתפתחויות האחרונות בימים האחרונים של ממשל טראמפ וגם ההתקפות החשודות על אזורים דיפלומטיים בבגדד?

עם דמות מטורפת ופושעת כמו "טראמפ" בראשות ארצות הברית, יש כל אפשרות; במיוחד לאחר תבוסתו בבחירות לנשיאות, כשהוא ממשיך להתעקש להישאר בשלטון.

הוא מנסה לכסות את תבוסתו או לבצע הפיכה כנגד תוצאות הבחירות במדינתו, על ידי יצירת משברים פה ושם; לכן, לא מן הנמנע שהוא ינקוט בשיטות שונות להשגת מטרותיו.

כמובן שלא ניתן להתעלם מכעסו של העם העיראקי כנגד הכוחות האמריקנים; הכעס גורם לעיראקים רבים להשתמש בכל כלי נשק שברשותם כדי להתעמת עם הכובשים הפראיים.

 

האם יש עתיד מזהיר להתנגדות עיראקית עם עליית "ביידן" לשלטון מחד והמשך ממשלת אל-קאזמי מאידך?

אני אומר בבירור כי ההתנגדות העיראקית מעולם לא נשענה על איש מלבד אלוהים אדירים והבטחתו לעזרה, ותמיד האמינה בלגיטימיות של מטרתה ובדרך המאבק שלה.

לדעתנו, עליית ביידן לשלטון אינה אלא שינוי מסגרת התמונה והשארת הפרצוף המכוער הזה. סביר מאוד שבידן ינסה לרטש את פניה המכוערות של ארה''ב, שהפכו מכוערות יותר בתקופת נשיאתו של טראמפ העבריין.

החלטת ההתנגדות האסלאמית ברורה, בין אם יבוא ביידן או יישאר טראמפ ובין אם תשרוד הממשלה העיראקית הנוכחית או תשתנה; אותה החלטה שהעם העיראקי הכריז בהפגנת מיליונים והפרלמנט הצביע באופן גורף בעד חוק גירוש כוחות זרים מעיראק.

בעזרת השם, רצון זה יתממש בקרוב בכוח האמונה, הנשק והתקפות ההתנגדות.

 

אנא לספר על יחסיו של חאג' קאסם עם שייח אכרם אל-כעבי.

יחסיו של חאג' קאסם סולימאני עם מזכ''ל נוג'בא, שייח אכרם אל-כעבי, החלו בתקופת כיבוש עיראק על ידי ארה''ב בשנת 2003 והיווצרות ההתנגדות העיראקית. השהיד סולימאני לא נמנע מכל תמיכה באותה תקופה.

אחים רבים, כולל אני, היו עדים לעומק היחסים, האהבה, הכבוד ההדדי והחיבה האמיתית ביניהם. חאג' קאסם היה צנוע מאוד, והיה לו יחסים מבושמים באתיקה האסלאמית והמוחמדית המקורית עם מזכ"ל נוג'בא בכל ההיבטים.

לגנרל סולימאני הייתה תשומת לב מיוחדת לכך שיעדיף את אייתוללה אל-כעבי בתפילה, בנשיאת נאום או בכניסה ויציאה, והיה מתעקש על נוכחותו ברוב הפגישות.

המפקד השהיד הדגיש כי כוחות תנועת נוג'בא יהיו נוכחים בכל הפעולות - גם במקרים שהתנועה הייתה במשימה באזור מסוים - ויהיו פעילים בכמה צירים בו זמנית.