דובר נוג'בא הסביר:

קונספירציה להעביר נפט מעיראק לישראל במחיר זול / לא נעצור את ההתקפותינו

אל-שמרי ראה בפרויקט צינור הנפט מנמל בצרה בעיראק לנמל עקבה בירדן קונספירציה להזרמת אנרגיה למשטר הציוני מתחת למחיר השוק, והצהיר כי יימשך המבצע נגד הכיבוש בעיראק.

לפי מרכז התקשורת וענייני המדיה של נוג'בא, במהלך כנס מקוון בנוכחות מומחים ועיתונאים הסביר הדובר הרשמי של תנועת ההתנגדות האסלאמית נוג'בא את הסיבות להתנגדות של קבוצות ההתנגדות לבניית צינור הנפט בצרה-עקבה: לעיראק יש מסופים להעברת הנפט לטורקיה, למפרץ הפרסי ולמדינות נוספות, ולכן אנו סבורים כי מטרת ההתעקשות על בניית הצינור הזה היא לספק אנרגיה זולה למשטר הציוני.

המהנדס "נצר אל-שמרי", שדיבר בכנס הזה באמצעות "טוויטר ספייס", ציין בהקשר זה: כולנו יודעים שמצרים וירדן קונות את הנפט שלנו ומוכרות אותו לישראל מתחת למחיר השוק; עסקה דומה מתרחשת גם דרך אזור כורדיסטן. ההכנסות ממסחר זה משמשות להרג בני האומה הערבית בפלסטין, בלבנון ובסוריה.

הוא ציין כי ממשלת עיראק טרם הצליחה להציג הצדקה מקובלת לתוכנית הנ''ל, והדגיש: לאור ניצול לרעה מצד המשטר הציוני ובעלי בריתו, יש לחקור בדיוק ולברר מה תפקידו של צינור בצרה-עקבה ומה התועלת שלו למדינתנו?

בחלק אחר של הכנס הזה, דובר נוג'בא הכחיש הסכם כלשהו להפסקת אש בין קבוצות ההתנגדות לכובשים האמריקאיים, והוסיף: למה אנחנו צריכים להכריז על הפסקת אש? האם הם שינו את הגישה שלהם והודיעו שיעזבו את הארץ? אם קבוצה או מישהו עשה הסכם כזה, אנו לא עשינו אותו.

אל-שמרי הודיע ​​על המשך המבצע נגד הכיבוש עד לגירוש כל הכוחות הזרים, והוסיף: בימים האחרונים תקפנו עמדות ובסיסים אמריקאיים, ונתמוך בגאווה בכל קבוצה שתתקוף אותם. אפילו אם מישהו יזרוק אבן על האויב, ננשק את ידיו ורגליו.

החדשות האחרונות