יו''ר המועצה הפוליטית של נוג'בא בראיון בלעדי לפלסטין אל-יום ;

תנועות ההתנגדות בגיאוגרפיה של העולם המוסלמי הן חזקות ומאוחדות/ השקפתו של נוג'בא כלפי סוגיית פלסטין ; מפרויקט הפשרה ועד משוואת הרתעה

אל-אסדי הביע את השקפותיה של תנועת נוג'בא העיראקית כלפי ההתפתחויות בפלסטין הכבושה, והצביע על הביצועים החזקים והמאוחדים של תנועות ההתנגדות ברחבי הגיאוגרפיה של העולם המוסלמי.

לפי מרכז התקשורת וענייני המדיה של נוג'בא, בראיון בלעדי לסוכנות הידיעות "פלסטין אל-יום", יו''ר המועצה הפוליטית של נוג'בא בירך את יום השנה ה-35 להקמת תנועת הג'יהאד האסלאמי, ואמר: מאז תחילת פעילותה, התנועה הזו יצרה משוואת הרתעה באמצעות יציבות והקרבה עצמית במאבק נגד המשטר הציוני, שתימשך עד לשחרור מוחלט של פלסטין.

שייח "עלי אל-אסדי" ראה בהנצחה ליום השנה להקמת הג'יהאד האיסלאמי הוקרה לכל הלוחמים הפלסטיניים, והוסיף:  למרות הקושיים, האתגרים, המצור והאמצעים החלשים, המשך אפקטיבי של פעולות של מבקשי שהאדה ומבצעים צבאיים בכל החזיתות, שהוביל למותם ולפציעתם של מספר ציונים, מוכיח את נכונות העקרונות של תנועת הג'יהאד האסלאמי, קרי החירות והעצמאות.

הוא הצביע על קרב שג'אעיה בשנות ה-80, שהוביל לאינתיפאדה הראשונה ועורר מהפכה צבאית ממוצא אסלאמי, והסביר: במבצע זה הצליחו חמישה מאנשי הכוחות של הג'יהאד האסלאמי, שנלכדו בכלא "אל-סראיא" במרכז העיר עזה, לברוח מידי הציונים, וכמובן, חוסלו אחרי כן.

יו''ר המועצה הפוליטית של נוג'בא תיאר את ההתנגדות כמייסד משוואות גורליות, והמשיך: ישנן שיטות הרתעה רבות המביסות יותר ויותר את תוכניות הציונים לייהד את מסגד אל-אקצא ואת העיר קודס. בראשן עומד עימות ישיר עם הכוחות הציוניים. כמו כן, שיפור התובנה של האזרחים הפלסטיניים לגבי הסכנות הניצבות בפני המקדשים וניסיון להדוף איומים קיימים.

אל-אסדי ראה בפעילותן של תנועות ההתנגדות הפלסטינית ותנועות אחרות של העולם המוסלמי באזורים שונים מאבק נגד הקולוניאליזם המערבי – ובראשו המשטר הציוני – וציין: התנועות הללו מתקדמות באיחוד ובכוח למימוש המטרה.

הוא הסביר אחר כך את עמדת ההתנגדות האסלאמית נוג'בא בעיראק כלפי פרויקט הפשרה עם המשטר הציוני: תנועת נוג'בא בוחנת את ההסכמים שנחתמו במהלך השנתיים האחרונות, בלחץ ובתמיכה של ארה''ב מבלי להתחשב בזכויות העם הפלסטיני, משתי נקודות מבט; ראשית: מגמה זו לא התרחשה במקרה, אלא יושמה במשך זמן רב בחשאי ועם כיסוי בינלאומי כדי לתמוך במשטר הציוני. שנית: מטרתה ליצור מעין לגיטימציה ומקובלות חברתית למשטר הציוני בקרב אומות שהמשטרים והשליטים שלהן התפשרו עם ישראל.

הבכיר בהתנגדות העיראקית הדגיש כי פרויקט הנורמליזציה מפר את סוגיית פלסטין והזכויות של העם הפלסטיני ומכיר בלגיטימיות של המשטר הציוני, והצהיר: האומות הערביות דוחות תוכנית זו. הסכמות כאלה התגבשו כאשר כולם הבינו כי השמדת המשטר הציוני קרובה.

בסופו של דבר, האייתוללה עלי אל-אסדי אמר שהקמת חזית התנגדות מאוחדת מאזורים שונים הכרחית לשחרור פלסטין, ואמר: תנועות ההתנגדות והלוחמים הפלסטיניים משתמשים בחוויות וביוזמות שלהם בתיאום מלא כדי לתמוך בפלסטין.

החדשות האחרונות