ההתנגדות האסלאמית נוג'באא


מזכ''ל נוג'בא בשיחה ביקורתית

ממשלת עיראק נתנה יד לרוצח השהיד סולימאני והשהיד אל-מוהנדס


המהנדס אלשמרי בראיון לרשת הטלוויזיה "אל-נוג'בא" מתח ביקורת על ממשלת עיראק, ואמר: לאחר רצח המפקדים שזכו בניצחון על דאע''ש, ממשלת עיראק הסכימה לתת יד לטראמפ הטרוריסט.

לפי מרכז התקשורת וענייני המדיה של נוג'בא, דובר ההתנגדות האסלאמית נוג'בא בראיון לטלוויזיה מתח ביקורת על התנהגותה של ממשלת עיראק, ואמר: זמן מה לאחר רצח המפקדים שזכו לניצחון על דאע''ש [השהיד סולימאני והשהיד אל-מוהנדס], הממשלה הסכימה לתת יד לטראמפ הטרוריסט.

המהנדס "נצר אלשמרי" תיאר את שגרירות ארה''ב בבגדד כבסיס צבאי, לא כמקום דיפלומטי, והדגיש כי מקום זה אינו יכול להיחשב כשגרירות.

הוא גם ציין: למרות האמונה שלנו שלא ניתן לראות בשגרירות ארה''ב מקום דיפלומטי, אך כעת לא נכוון אליה; כי היא מוקפת בבניינים אזרחיים.

דובר נוג'בא התייחס לכך שאף אחד לא צריך להעניק לגיטימציה לכובשים, והביע צער עמוק על כך שמדינת עיראק נמצאת תחת כיבוש בשנת 2020, ותיאר את בעיה זו כדאגה גדולה ביותר לעיראקי אמיתי.

אלשמרי הוסיף בהמשך: מי שטוען כי האמריקנים הגיעו לעיראק על פי רצון ממשלתנו, הוא משקר בגלוי.

הוא ייחס את הבעיות הנוכחיות בעיראק לנוכחות האמריקנים במדינה זו, והוסיף: הכוחות הצבאיים הזרים ייאלצו בקרוב לסגת.

בחלק אחר של הראיון לרשת הטלוויזיה בלוויין "אל-נוג'בא", סגן מזכ''ל נוג'בא הזכיר: בלקסיקון ההתנגדות האסלאמית אין פחד מארה''ב. לא ארצות הברית ולא שכירי החרב העלובים שלה באזור לא יכולים לפגוע ברצוננו ובאמונתנו.

המהנדס אלשמרי הדגיש את החפיפה בין האינטרסים של איראן לאינטרסים של עיראק כנגד ארה''ב, ואמר: לא נאפשר לאף אחד לקבוע מה תעשה עיראק.

בסופו של דבר, הוא הגדיר את החיבה והמסירות של העם העיראקי לשהידים כאות להערכתם כלפי ההתנגדות, ואמר: מסיבה זו אנחנו רואים שדגלי ההתנגדות והתמונות של השהידם מילאו את כל נתיב העלייה לרגל לארבעין.