ההתנגדות האסלאמית נוג'באא


מזכ''ל נוג'בא הצהיר:

ההתנגדות אינה פועלת נגד מטרות דיפלומטיות ואזרחיות / התקפת שכירי חרב של וושינגטון על בתים סמוכים לשגרירות ארה''ב בבגדד


אל-כעבי הדגיש כי דבקותם של כוחות ההתנגדות בעקרונות אלוהיים ואנושיים מונעת מהם לכוון למטרות אזרחיות ולמשלחות דיפלומטיות, והבטיח כי האמריקנים פוקדים על שכירי החרב שלהם לתקוף בתים אזרחיים סמוכים לשגרירות, כדי לעורר את דעת הקהל ולהרוס את פני ההתנגדות.

לפי מרכז התקשורת וענייני המדיה של נוג'בא, מזכ''ל ההתנגדות האסלאמית נוג'בא הוציא הצהרה של שבעה סעיפים, בה הסביר על הפעולות של כוחות ההתנגדות העיראקיים נגד הכיבוש, ועל האופן שבו הם מבדילים את האתרים והמשלחות הדיפלומטיים מעמדות הכוחות הכובשים.

אייתוללה "אכרם אל-כעבי" הדגיש את דבקותם של לוחמי ההתנגדות בעקרונות דתיים-מוסריים ובאינטרסים לאומיים, וציין: אף אחד מהפולשים לא יכול לזכור שום פעולה נגד אזרחים מצידנו. עמדתנו הברורה היא כי הכוונה למשלחות דיפלומטיות היא הפרה ברורה, ומאמינים כי הגנה על המשלחות הדיפלומטיות חיונית לחיזוק יחסי המדינות עם עיראק, ותעזור לצמיחה ושגשוג של מדינתנו ולשירות לעם המכובד שלנו.

בהמשך, הוא הפריד בין כוחות ההתנגדות להכובשים האמריקנים המשתמשים במראה הדיפלומטי ובבניין של השגרירות ככיסוי לפשעיהם, והצהיר: למרות זאת, קבוצות ההתנגדות סירבו לתקוף, עקב הימצאותם של בתי מגורים ומבני ממשלה בסביבתה של שגרירות מרושעת זו.

מזכ"ל נוג'בא הבטיח אז שהאמריקאים פוקדים על שכירי החרב שלהם, אותם הכשירו וציידו, כי יתקפו את הבתים האזרחיים הסמוכים לשגרירות, כדי לעורר את דעת הקהל ולהרוס את פני ההתנגדות.

אל-כעבי הצביע על המציאות הברורה הזו שמה שמכונה שגרירות ארה''ב הוא למעשה בסיס צבאי גדול שממוקם בין הבניינים האזרחיים בבגדד, כדי להגן על עצמו מפני מתקפות ההתנגדות, והוסיף: דרישתנו היא סגירת מחנה אימונים צבאי ליד שגרירות זו, המשמש ליצירת כאוס במדינתנו ולתמיכה בקבוצות הבלתי חוקיות.

הוא גם הסביר על ההבדלים בין אתרים דיפלומטיים רגילים, שלפי הנורמות הדיפלומטיות הבינלאומיות משתמשים במספר מצומצם של עובדים אזרחיים, לבין שגרירות ארה''ב, שמארחת מספר רב של גורמים צבאיים-מודיעיניים, והמשיך: אנשיי שגרירות ארה''ב הולכים וחוזרים כמו גנבים ורוצחים, במקום לעבור בערוצים רשמיים, ואינם מכבדים את התחייבויות להריבונות העיראקית כמדינה עצמאית.

מזכ''ל ההתנגדות האסלאמית נוג'בא קרא לאלה שאינם מבדילים בין שגרירות ארה''ב לבין שגרירויות אחרות להיות הוגנים בשמירה על כבודה של מדינתיהם, ולדרוש מארה''ב כי שגרירות עיראק בוושינגטון תהיה דומה לשגרירות ארה"ב בבגדד מבחינת שטח ומספר הצוות; גם בלי מערכת ההגנה C-RAM ושאר כלי רצח שניתן למצוא בשפע במחסני שגרירות ארה''ב!

בסעיף האחרון של הצהרה זו שייח אכרם אל-כעבי כתב: כפי שהסברנו את עמדותינו לחברים האמיתיים והנאמנים למדינה הזאת ומחכים שהם ייקחו עמדה מכובדת, גם אנחנו מקווים כי המיטיבים שרוצים ופועלים לנסיגה מוחלטת של הכובשים, ידרשו את סגירת הבסיסים הצבאיים והמודיעיניים, שכבר הפכו למקלטים בטוחים עבור קבוצות הטרור והחבלה הציוניים.