ההתנגדות האסלאמית נוג'באא


מכון מחקר אמריקאי:

"אל-כעבי" רואה בארה''ב אויב מספר אחת וינקום את דמו של הגנרל סולימאני


מכון המחקר העוין CEP יצר פרופיל למזכ"ל ההתנגדות האסלאמית נוג'בא ותיאר אותו כנוקם דמו של הגנרל סולימאני וכאויב גלוי של ארה''ב.

לפי מרכז התקשורת וענייני המדיה של נוג'בא, מכון מחקר אמריקאי הנקרא "פרויקט נגד קיצוניות (CEP)", שידוע כאחד ממכוני מחקר עוינים ונגד ציר ההתנגדות, בדיווח עסק בהצגת מזכ''ל ההתנגדות האסלאמית נוג'בא.

אתר האינטרנט CEP יצר פרופיל על שיח "אכרם אל-כעבי" והציג אותו ככה: מזכ''ל תנועת נוג'בא הוא אחד הדמויות העיראקיות הקרובות ביותר לאיראן ולחיזבאללה בלבנון, ששלח את כוחותיו לעזרה לסורייה ולחזית המאבק נגד דאע''ש.

לפי אתר האינטרנט "פרויקט נגד קיצוניות", פורסמו תמונות של מזכ"ל נוג'בא לצד סייד חסן נסראללה והגנרל קאסם סולימאני, שמעידות על יחסיו ההדוקים עם חיזבאללה ומשמרות המהפכה האסלאמית. כעת נוג'בא מסייע לאיראן בהגנה על קו האספקה טהראן-דמשק, ובמקביל, הוא הקים את "חטיבת שחרור הגולן" סמוך לגבול ישראל.

הדיווח הנ''ל מציין: אל-כעבי הוא אחד המפקדים הוותיקים ב"ג'ייש אל-מהדי", שלאחר 2003 הוכשר על ידי חיזבאללה בלבנון, ותכנן והוביל התקפות רבות נגד כוחות אמריקאיים. הוא גם היה פעיל במימון ובחימוש קבוצות אנטי-אמריקאיות בעיראק, ולכן הוכנס שמו לרשימת הסנקציות של וושינגטון נגד הטרור.

מכון המחקר המערבי, בהתייחסותו למומחיותו של אייתאללה אכרם אל-כעבי בתחום הדת ולימודי האסלאם, הוסיף: גם הוא וגם חסידיו מאמינים לדוקטרינת "ולאית פקיה", ובעקבות האייתוללה חומייני והאייתוללה חמינאי, הם מאמינים שכל היבטי השלטון צריכים להיות דתיים.

בחלק האחרון של הדיווח הנ"ל נאמר: שיח אכרם אל-כעבי הוא האויב הגלוי של ארה''ב, ולמרות אתגר כמו דאע''ש, הוא ממשיך להציג את ארה''ב כאויב מספר אחת, וקורא את דאע''ש וארה''ב "שני צדדים של אותו מטבע". אחרי רצח הגנרל סולימאני, הוא הבטיח כי נקמה קשה ומכוונת תמתין לכוחות האמריקאיים.

יש לציין כי מכון המחקר CEP פועל במסגרת מכון רב לאומי, והמשרד הראשי שלו ממוקם בניו יורק ושאר המשרדים המרכזיים שלו בלונדון ובברלין. למכון הזה יש גם היסטוריה של שיתוף פעולה עם פוליטיקאים וותיקים ודיפלומטים אמריקאיים בכירים.

המנהל, היו"ר והמנכ"ל של ה- CEP שירתו כולם מזה זמן בבית הלבן ובמשרד החוץ האמריקני, ולמרות תביעתם לעצמאות, הם עדיין קשורים למוסדות ממשלתיים ולדמויות פוליטיות קיצוניות.