ההתנגדות האסלאמית נוג'באא


דובר נוג'בא:

יש לנו ניסיון וכלי נשק שיכולים להגיע לעומק ישראל


המהנדס נצר אלשמרי הדגיש כי ההתנגדות העיראקית לא תחסוך כל מאמץ כדי לעזור לפלסטינים, והודיע על ניסיון וכלי נשק שיכולים לכוון לעומק השטחים הכבושים.

לפי מרכז התקשורת וענייני המדיה של נוג'בא, בראיון בלעדי לסוכנות הידיעות "מהר", הדובר הרשמי של ההתנגדות האסלאמית נוג'בא חזר על עמדתה האיתנה של התנועה בתמיכה מרבית בעם הפלסטיני.

המהנדס "נצר אלשמרי" ציין כי כוח הטילים של ההתנגדות הניח יסודות חדשים למאבק במשטר הציוני ויצר משוואה עם כללים חדשים.

הוא גם הבהיר כי הכובשים האמריקניים לא יהיו בטוחים בבסיסי "עין אל-אסד" ו"אל-חריר" או בכל מקום אחר בעיראק, וקבוצות ההתנגדות לא מתכוונות לסגת או לנהל משא ומתן עד שהחייל האמריקני האחרון יעזוב את עיראק.

הטקסט המפורט של ראיון זה כדלקמן:

 

ארגון הגיוס העממי בעיראק הוציא הצהרה בה הכריז כי תומך בהתנגדות הפלסטינית. באילו תחומים היא התמיכה של הגיוס העממי בכלל ושל תנועת ההתנגדות האסלאמית נוג'בא בפרט בהתנגדות האסלאמית הפלסטינית?

אנחנו בהתנגדות האסלאמית העיראקית לא נחסוך כל מאמץ בהגנה על אחינו בהתנגדות הפלסטינית ועל העם הפלסטיני היקר. זו חובתנו הדתית והמוסרית וגם חלק חשוב מאמונתנו האסלאמית ומרכיב מרכזי במסר ובמחשבה שלנו.

לכן, אנחנו מוכנים לתמוך בהתנגדות הפלסטינית; החל העברת כלי נשק וניסיון ועד השתתפות ישירה במאבק נגד המשטר הנורא. יש ברשותנו ניסיון וכלי נשק שיכולים להגיע לעמוק המשטר הכובש.

 

במהלך קרב "חרב הקודס" נגד המשטר הציוני, קבוצות ההתנגדות הפלסטינית הטילו משוואה חדשה על האויב באמצעות חשיפת ציוד חדש ומתקדם כמו טיל "חאג' קאסם סולימאני". מה הערכתך לגבי כוח הטילים של ההתנגדות במערכה זו?

כוח הטילים של ההתנגדות הפלסטינית הניח יסודות חדשים למאבק במשטר הציוני ויצר משוואה עם כללים חדשים שבה היוזמה היא בידי ההתנגדות וכל השטחים הכבושים נמצאים בטווח-אש שלה.

כמו כן, כוח ההרתעה לא רק תואם את ההתקפות הציוניות, אלא גם בעל רמה גבוהה יותר מהן, כך שיגרום למשטר הכובש הזה לפקפק מספר פעמים לפני כל פעולה מטופשת.

ההופעה הזאת הייתה מצוינת ואלוהים הפך אותה לפורה, ולבסוף תעזור למפות את המאבק, לא בפלסטין הכבושה, אלא בכל האזור.

 

במהלך הקרב הנוכחי, היינו עדים למתקפות טילים ורקטות על השטחים הכבושים מדרום לבנון וסוריה; פעולה שהזכירה שוב את המושג "הגוף המושלם של ציר ההתנגדות" באזור. האם לדעתך ניתן לומר כי מושג זה מומש בפועל ואינו עוד תיאוריה?

ראשית, זהו יסוד לאמונה האסלאמית שהנביא הקדוש (שלום וברכותיו של אללה עליו) אמר: המוסלמים והמאמינים הם כמו גוף מושלם. מי שלא מרגיש את זה הוא בהחלט לא מודע.

היסוד הזה התגבש בזירות ובשדות רבים, כגון במות הקדושים של מפקדי משמרות המהפכה האסלאמית במאבק נגד המשטר הציוני בלבנון. מות הקדושים של מפקדים ולוחמים לבנוניים, עיראקיים ואפגניסטניים שנהרגו במאבק נגד ארגון הטרור דאע''ש בסוריה ובעיראק התבסס גם הוא על עיקרון זה.

בהקשר זה גם ניתן להצביע על התמיכה הגדולה בלוחמי תנועת אנסארוללה בתימן היקרה כנגד התוקפנות של הקואליציה הציונית-ווהאבית.

כיום, הדם של היקירים הוא מעורבב, הלבבות קשורים זה לזה והידיים מחוברות זו לזו למען תמיכה בחזון הגדול של שחרור פלסטין. אנחנו מלאי תשוקה ורצון להשתתף בקרב עם כל האמצעים שלנו לצד העם הפלסטיני היקר.

 

נראה כי לארצות הברית עדיין אין כוונה לעזוב את שטח עיראק. בינתיים לא נעשתה כל פעולה מעשית ליישום החלטת הפרלמנט העיראקי לגירוש האמריקנים. מה יהיה הפיתרון והאופצייה של ההתנגדות במקרה של המשך הכיבוש?

ההתנגדות האסלאמית העיראקית קיבלה את החלטתה והחלה ליישם אותה בשדה הקרב. במילים אחרות, כלי נשק הם הדרך היחידה לאלץ את הכוחות האמריקניים הכובשים לעזוב את עיראק, ומבצע ההתנגדות יתחזק בהדרגה.

הדבר החשוב ביותר שהוכח במהלך התקופה האחרונה הוא שכל הבסיסים והישויות הצבאיים האמריקניים נמצאים בהישג ידה של ההתנגדות. אנחנו יכולים להגיע אליהם בכל רחבי עיראק. כשם שאין ביטחון לכוחות האמריקנים בבגדאד ובדרום עיראק, גם לא יהיו בטוחים בבסיסי "עין אל-אסד" ו"אל-חריר" או בכל מקום אחר, ולא נסוג ולא ננהל משא ומתן עד שהחייל האמריקני האחרון יעזוב את עיראק.

לגבי חולשתה ומעשיה החלשים של הממשלה, עלי לומר כי היא אינה מסוגלת מבחינה פסיכולוגית ליצור שיח כזה, ועדיין משתמשת בתואנות שווא כדי להאריך את הכיבוש, ומקלטת מאחורי חיילים שלא הצליחו להגן עליה.

לא אכפת לנו, בהתנגדות האסלאמית, מחוסר יכולת זו של הממשלה, אבל נמשיך בדרכנו. הנשק שלנו חוקי, ולא נניח אותו לא רק עד לשחרור עיראק, אלא גם עד לשחרור מסגד אל-אקצא מידי המשטר הציוני.