ההתנגדות האסלאמית נוג'באא


דובר נוג'בא בשיחה חיה ב"קלאבהאוס":

השתתפותנו במלחמה תלויה בבקשת ההתנגדות הפלסטינית/ מוכנות מלאה לתקוף יעדים ישראליים בכל החזיתות


אלשמרי הדגיש את המוכנות המלאה של תנועת נוג'בא לתקוף יעדים ישראליים בכל החזיתות, והכריז כי השתתפותנו במלחמה מותנית בבקשת ההתנגדות הפלסטינית.

לפי מרכז התקשורת וענייני המדיה של נוג'בא, ביום שני ב-17 במאי, הדובר הרשמי של ההתנגדות האסלאמית נוג'בא הוזמן לחדר "ההתנגדות האסלאמית" ברשת החברתית "קלאבהאוס" ונאם בנושא "האירועים בפלסטין והניצחונות של ההתנגדות", ולאור נוכחותם של קבוצת מתעניינים, חוקרים, עיתונאים מקומיים וזרים (כולל וושינגטון פוסט, BBC, CNN וכו') ענה לשאלות הקהל.

בתחילה, המהנדס "נצר אלשמרי" בירך את ההתנגדות האסלאמית הפלסטינים כי מכותיה הגיעו לכל השטחים הכבושים, והוא הביע תקווה כי קרב זה יהיה קרב אסטרטגי שאין דומה לו, ויהיה הקדמה להשמדת המשטר הציוני.

הוא הצביע על הסולידריות החסרת תקדים של העם העיראקי עם העם הפלסטיני, והצהיר: אנחנו מוכנים להיכנס לעימות ישיר עם המשטר הציוני לתמיכה בפלסטין.

בשיחה החיה הזאת הזהיר דובר נוג'בא כי הציונים מנסים, באמצעות מלחמה רכה והוצאת מיליארדי דולרים, לשכנע את דעת הקהל של העולם המוסלמי ושל מדינות ערב כי לסוגיית פלסטין אין שום קשר אליהם.

אלשמרי ראה במשטר הציוני את הגורם המרכזי לבעיות פנימיות במדינות ערב, והוסיף: האימאם חומייני (עליו שלום) החיה את סוגיית פלסטין כסוגייה מרכזית, והפנה שוב את תשומת הלב אליה, על ידי ציון יום הקודס העולמי.

הוא הזכיר את שלבי ההיווצרות של ההתנגדות בפלסטין, בלבנון, בסוריה, בעיראק ובתימן, אשר ליוותה בתבוסות קשות שהוטלו על ישראל, ארצות הברית, משטרים ערביים תלויים וקבוצות טרור, וציין: הרפובליקה האסלאמית של איראן העבירה את חוויותיה להתנגדות, על ידי השהיד סולימאני; וכדוגמה מובהקת, כיום אנחנו רואים לראשונה שנוצר מאזן כוחות בין ההתנגדות הפלסטינית לבין ישראל.

סגן מזכ''ל נוג'בא שיבח את תגובתם הכבדה והמרתיעה של הפלסטינים להתקפות הצבא הציוני, שנטרלה למעשה את כלי הנשק של האויב, והצהיר: אנחנו נמצאים בנקודת מפנה בהיסטוריה של האזור והעולם, שבו מתרחשים שני שינויים חשובים: מסתיימת ההגמוניה האמריקנית באזור ומתחילה נפילת המשטר הציוני. בעזרת השם, הכוחות הקיימים ינהלו את האזור בארבעים השנים הבאות.

לאחר ההקדמה הנ"ל ענה המהנדס "נצר אלשמרי" לשאלות הקהל בחדר הווירטואלי "ההתנגדות האסלאמית", שמפורט להלן:

 

במהלך השנים ארצות הברית הייתה נוקמת באיראן בשטח עיראק. מה הניתוח שלך לגבי המצב הפוליטי בעיראק בעתיד? האם יחול שינוי בזירה הזו?

אף על פי שהמדיניות האמריקנית באזור נכשלה על ידי התעוררות העמים, ועיראק שוחררה מהכיבוש הישיר, אך שגרירות ארה"ב פעילה בעיראק עם מספר רב של עובדים ומתערבת בעניינים שונים. החשמל והנפט שלנו עדיין נמצאים בידי ארה''ב, ווושינגטון מעורבת בקבלת ההחלטות הפוליטיות בעיראק.

כמובן שרצון העם והרשות הדתית וההתנגדות האסלאמית בעיראק יעילים, ולמרות כל ההתערבויות האמריקניות, עיראק היא מדינה דמוקרטית.

בעבר, ההתנגדות התקוממה נגד ארה''ב ואילצה את הכובשים לסגת מעיראק בזמן שהיו להם מאות אלפי חיילים במדינה הזאת; אך בסופו של דבר, הם התחננו על יציאת בטוחה מעיראק. גם כעת, ארה''ב אינה יכולה לכפות על עיראק מצב חדש, והניצחון אינו מחוץ להישג יד.

 

פורסמה הידיעה כי תנועת נוג'בא בסוריה עברה לכיוון רמת הגולן בגבול עם פלסטין הכבושה. האם אתה מאשר את הידיעה הזאת?

אנחנו רואים חובתנו הדתית לסייע להתנגדות הפלסטינית מול המשטר הציוני ויש לנו כוונה זו. אז נעבור עם הוצאת הצו.

באשר לידיעות כאלה, עלי לומר כי עמדותיו ומעשיו של נוג'בא באים לידי ביטוי על ידי המזכ"ל, הדובר הרשמי או יו"ר המועצה הפוליטית של התנועה, ושום דבר אחר אינו מבטא את דעתנו.

כקבוצת התנגדות, אנחנו מלאי תקווה ומוכנים לקחת חלק מבצעי בקרב זה באמצעות כלי הנשק שלנו המגיעים לעמוק השטחים הכבושים.

 

לנוכח הקנוניות, אנחנו דואגים לגיוס העממי בעיראק. כמו כן, בכל פעם שעולה ממשלה מהפכנית לשלטון בעיראק, תנועת סדריסט מפילה אותה. אנא ספר לנו על תפקידה של תנועת סדריסט?

אין זה מפתיע אם נהרסים פני הגיוס העממי, משום שהמוסד הפופולרי הזה סיכל את תוכניות ארה''ב והמשטרים הערביים השוליים; תוכניות שהוצאו עליהן מיליארדי דולרים בכדי לשנות את דמות האזור ולהאריך את קיומו של המשטר הציוני.

באשר לתנועת סדריסט, עלינו להבחין בין ההנהגה לתומכי תנועה זו. תנועת סדריסט היא זרם לא סדיר שכל אחד יכול להציג את עצמו בתור אוהד שלו.

חלק מהבעיות של ממשלת עיראק נובעות מהמשטר לשעבר, וחלקן הן תוצר של ניהול כושל. לכן, אין זה מפתיע שיתקיימו הפגנות ואנשים משפיעים יצטרפו גם הם לגל המחאות ובסופו של דבר תיפול הממשלה;  אך מנהיג תנועת סדריסט לא נקט כל פעולה נגד הגיוס העממי.

 

מה עמדתו של נוג'בא כלפי המדינות שניהלו נורמליזציה עם ישראל?

אנחנו מבדילים בין מדינות שכירות חרב למדינות ערב, ואיננו רואים במדינות אלה אויבים, במקום זאת אנחנו רואים בממשלות מתפשרות שכירות חרב ובוגדות, שהן בובות בידי ישראל וארה''ב ואויבי העמים שלהן.

 

לנוכח התוכניות האמריקניות, האם יש לתנועת נוג'בא תוכנית לדור הצעיר?

הדור הצעיר שלנו היה היעד לתוכניות השגרירות האמריקנית מלכתחילה. יש לציין כי קולות נדירים בדרך כלל נשמעים יותר, אך אין זה אומר שהם קולו של הרוב.

אם כיום יש אנשים בערוצי לווין שתוקפים את ההתנגדות, איראן, והסמכויות והאמונות הדתיות, זה לא אומר כי העם העיראקי חושב ככה. העיראקים הם אנשים דתיים, ואנחנו מקבלים אלפי פניות מדי יום מאנשים שרוצים להישלח לפלסטין. כאילו ביום השנה למות הקדושים של מפקדי ההתנגדות (גנרל סולימאני וחאג' אבו מהדי אל-מוהנדס) היינו עדים לנוכחות הגדולה של העם העיראקי בטקס לכבודם.

יש לנו תוכניות תרבותיות לדור הצעיר במחוזות עיראק השונים, ורוב החברים והתומכים של נוג'בא הם צעירים.

 

אילו צעדים משפטיים ננקטו במקרה של התנקשות במפקדים השהידים של ההתנגדות?

הצעד הראשון היה אישור תוכנית לגירוש כוחות זרים, שממשלת עיראק הודיעה רשמית לארה''ב על החלטה זו.

גם הוגשו תביעות משפטיות בבתי משפט בעיראק, ונשיא ארה"ב לשעבר דונלד טראמפ הועמד לדין בבתי משפט בעיראק. כמו כן, נעשים מאמצים להגשת תביעות נגד מנהיגי ארה''ב בבתי משפט במדינות אחרות.

השהיד סולימאני היה לכאורה אורח בעיראק, אך למעשה היה מהבית הזה. הבטחנו שלא יהיו חיילים אמריקניים על אדמת עיראק, ולכן התחלנו לכוון לעמדות צבאיות אמריקניות. הפעולות האנטי-אמריקניות גוברות מדי יום, וכוחות אלה יגורשו לחלוטין ממדינתנו בעתיד הקרוב.

 

האם אתה צופה שהמלחמה הנוכחית בעזה תוביל להפסקת אש? כמה אתה מקווה שפעולות מזוינות יגדלו בגדה המערבית?

לא משנה אם התוצאה של הקרב הזה תהיה הפסקת אש או לא, אבל המשוואות הקודמות השתנו ואף ציוני אינו בטוח בשטחים הכבושים.

העימות הזה סימן את תחילת השמדת ישראל, ואני בטוח שההתנגדות תתפשט בכל השטחים הכבושים ויגיע נשק גם לאזורים אחרים בפלסטין, כפי שהגיע לרצועת עזה.

 

בהתחשב בהקמת חטיבת "שחרור הגולן" על ידי נוג'בא, איזה תפקיד ממלאת חטיבה זו במלחמת פלסטין 2021? ומה התחזית שלך לגבי גורלו של נתניהו?

ההתנגדות האסלאמית העיראקית מוכנה לכל שיתוף פעולה בכל החזיתות נגד המשטר הציוני אם תקבל בקשה רשמית מקבוצות ההתנגדות הפלסטינית; פלסטין היא אדמתן, ואנחנו לא יכולים להיכנס לשדה הקרב שלהן ללא תיאום והזמנה רשמית. באשר ל"גולן ", יש לנו מספיק הכנות ויכולות לכוון לעומק השטחים הכבושים ולהנחיל מכות כואבות לאויב הציוני; כמובן, אם בעלי האזור הזה יהיו מסכימים.

החלום שלנו הוא לקחת חלק בפעולות אנטי ציוניות, ובמידת הצורך נהיה נוכחים בלבנון או ברמת הגולן או בעזה.

לגבי נתניהו אני חייב לציין כי האמון שלנו הוא באלוהים, ואנחנו לא בעד משא ומתן עם המשטר הציוני, ולא משנה אם ממשלת ימין תעלה לשלטון או לא.

 

בסופו של דבר, דובר ההתנגדות האסלאמית נוג'בא העריך את הרפובליקה האסלאמית של איראן על תמיכתה המתמשכת בהתנגדות, ואמר: כיום דגל ההגנה על המדוכאים נמצא בידי המנהיג העליון של איראן, ואנחנו מתפללים שחייו יתארכו. אנחנו מקווים להיות איתנים בדרכם של האימאם חומייני, השהיד סאדר, השהיד סייד עבאס מוסאווי, השהיד חמת והשהיד סולימאני, ולקיים תפילת הניצחון יחד בקודס.