מכון ישראלי:

השקת אתר אינטרנט בעברית היא סימן לכוונת נוג'בא להיות נוכח בפלסטין

מכון ממרי לחקר פרסם דווח מפורט על השקת אתר האינטרנט של תנועת נוג'בא בעברית ותיאר את היוזמה כצעד קדימה המשקפת את רצונה של קבוצת ההתנגדות העירקית להרחיב את זירת פעילותה ולבסס נוכחות גם בשטחים הפלסטינים.

לפי מרכז התקשורת וענייני המדיה של נוג'בא, השקת אתר האינטרנט של תנועת ההתנגדות האסלאמית נוג'בא בעברית דווחה באופן נרחב בחוגיפ פוליטיים, בכלי תקשורת ובמכוני המחקר של ישראל. באחת התגובות האחרונות מכון ממרי לחקר (המזוהה עם שירותי הביון הישראליים) פרסם דווח מפורט על טקס השקת אתר האינטרנט הזה בבגדאד והדגיש: "השקת האתר בשפה העברית היא צעד נוסף המשקף את רצונה של תנועת נוג'בא להרחיב את זירת פעילותה ולבסס נוכחות גם בשטחים הפלסטינים".

מחבר הדוח הסביר את המוטיבציה של נוג'בא להשקת אתר האינטרנט בעברית, והתייחס לדובר הרשמי של התנועה וכתב: "נסר אלשמארי" אמר כי היום אנו משתמשים בכלי הנשק, שבעבר היה בידי האויב בלבד, כדי לפגוע בו. מעתה והלאה אנו נפנה לעורף האויב ולתומכיו על מנת להביא לידיעתם את המשברים ואת העתיד הנורא שמחכה להם ושהמשטר הציוני מסתיר מהם.

הכמון תיאר את מדורי האתר של נוג'בא בעברית והתייחס למגוון תכניו כולל טקס, מדיה, ניטור ותרגום הדוחים במקורים מערביים וישראליים על נוג'בא.

"ממרי" ממשיך את דוחו בבחינת הקליפ על השקת האתר וכותב: בסרטון זה נודע כי נוג'בא הוא קבוצת ההתנגדות האסלאמית הראשונה שהשיקה אתר בעברית במטרה לפנות לאויב באופן ישיר, ללא כל חציצה ובכנות; בשפה שהציבור הישראלי מבין. בסוף הסרטון מספרים לישראלים שמנהיגיכם משקרים לכם. עזבו את הארץ או שתגורשו!

בסופו של דבר, המכון הישראלי ציין את נוכחותו של השגריר הפלסטיני בעירק, אחמד עקל, בטקס הקשתו של האתר העברי של נוג'בא, ואת הודעת וידיאו של מחמוד א-זהאר, מנהיג בכיר של חמאס ואמר שהטקס חשוב מאוד. ממרי אמר: לפני השקת האתר בשפה העברית, משרד נוג'בא בעזה עם פעילויות כמו תרומת חבילות מזון למשפחות הלוחמים הפלסטינים או שליחת בלונים עם תמונות של השהידים קאסם סולימאני ואבו-מהדי אל-מוהנדס לערים ישראליות ניסה לרשום את תדמיתה של תנועה שלא מגבילה בעיראק.

גלריה
החדשות האחרונות