ההתנגדות האסלאמית נוג'באא


בביקורת על העמדה הבלתי מוצלחת של ממשלת עיראק;

דובר נוג'בא: תמיכה במשטר הסעודי היא שיא של חוסר בושה / שר החוץ הוא חשוד


בתגובה להודעת ממשלת עיראק על תמיכתה במשטר הסעודי במקרה של מתקפת הטילים של אנצאר אללה על מתקני ארמקו, אלשמרי ראה בעמדה המבישה הזו סימן לשיא של חוסר בושה, והאשים את שר החוץ בכתתיות או בכפיפות לזרים.

לפי מרכז התקשורת וענייני המדיה של נוג'בא, הדובר הרשמי של ההתנגדות האסלאמית נוג'בא מתח ביקורת בציוץ בטוויטר על עמדת משרד החוץ העיראקי כלפי המלחמה בתימן, וכתב: השתיקה של ממשלת עיראק אל מול המלחמה האכזרית של הקואליציה הווהאבית-סעודית נגד העם התימני הסבלני וההצדקה לכך, הן מובנות, למרות שאינן משכנעות את הקהל.

המהנדס "נצר אלשמרי" הוסיף: אבל כיצד ניתן לפשר את הצהרת משרד החוץ העיראקי המגנה את ההתקפה על חברת "ארמקו" הסעודית?! בעוד שמתקפה על מרכז תעשייתי כזה במהלך המלחמה היא מאוד סביר.

הוא מתח ביקורת על הסטנדרטים הכפולים של המנגנון הדיפלומטי העיראקי, וציין: זה בעוד שמשרד החוץ שותק לנוכח ההתקפות של הקואליציה הסעודית על בתי ספר, שווקים, בתים ואפילו הלוויות בתימן!

בסופו של דבר, דובר נוג'בא שאל את השאלה "האם העמדה הנ''ל נובעת מכתתיות של שר החוץ או מכפיפות שלו לרצון המוטל של הזרים?", וכתב: בכל מקרה, מעשה מביש כזה מעיד על חוסר בושה וחוסר אנושיות.