ההתנגדות האסלאמית נוג'באא


דובר נוג'בא בראיון לניוזוויק:

גירשנו פעם את ארה''ב, לפני האפגנים/ היד העליונה של ההתנגדות בעיראק


אלשמרי התייחס ליכולת וליד העליונה של קבוצות ההתנגדות העיראקית מול הכובשים, והזכיר שלפני הניסיון של אפגניסטן, ההתנגדות העיראקית הכריחה את ארה''ב לעזוב את המדינה ב-2011.

לפי מרכז התקשורת וענייני המדיה של נוג'בא, בדו''ח על נסיגת חיילי ארה"ב מאפגניסטן ומעיראק, ניהל המגזין "ניוזוויק" גם שיחה קצרה עם דובר ההתנגדות האסלאמית נוג'בא.

בתגובה לשאלת "טום אוקונור" – הכתב הבכיר בניוזוויק – "האם נסיגת ארה"ב מאפגניסטן עוררה השראה להתנגדות העיראקית ונתנה תקווה שארה"ב גם תעזוב את עיראק?", המהנדס "נצר אלשמרי" ציין: ב-2011, לפני הניסיון של אפגניסטן, ההתנגדות העיראקית הכריחה את ארה''ב לעזוב את שטח מדינתה.

הוא הדגיש כי כיום ההתנגדות חזקה מתמיד מבחינת נשק וכוח צבאי, ואמר: כיום, לקבוצות ההתנגדות העיראקית יש עליונות ויכולת להתעמת והן מתעקשות לגרש כל כוח זר ממדינתן.

בסוף הראיון למגזין האמריקני ניוזוויק הצהיר דובר נוג'בא: יש לנו, בהתנגדות העיראקית, ניסיון ייחודי ועשיר בתחום זה וגם ציוויליזציה ומורשת אידיאולוגית גדולה, תוך כיבוד החוויות של כל האומות החופשיות.

יש לציין שבשבוע שעבר הוציאה ועדת התיאום של קבוצות ההתנגדות העיראקית הצהרה בה הזהירה את ארה"ב מסירוב ליישם את ההסכם עם בגדאד ולהיסוג מהמדינה ב-31 בדצמבר, ואיימה שאם לא כן, נשק ההתנגדות ישמש לבתר את הכובשים.