ההתנגדות האסלאמית נוג'באא


דובר נוג'בא בראיון לסוכנות הידיעות מהר:

אחוז ההשתתפות של העיראקים בבחירות צפוי להיות גבוה הודות לעידוד על ידי הסמכות הדיתית / תבוסה כבדה של פרויקטים של ריאד ואבו דאבי בעיראק


אלשמרי הדגיש כי העם העיראקי יציית להנחיות הסמכות הדתית ותהיה לו השתתפות נרחבת בבחירות, ודיבר בביטחון על התבוסה הכבדה של תוכניות משטרי ערב הסעודית ואיחוד האמירויות להתערב במדינה הזאת.

לפי מרכז התקשורת וענייני המדיה של נוג'בא, בראיון בלעדי לסוכנות הידיעות "מהר", הדובר הרשמי של ההתנגדות האסלאמית נוג'בא חזה שאחוז ההשתתפות של העיראקים בבחירות תהיה גבוה הודות לעידוד על ידי הסמכות הדתית.

המהנדס "נצר אלשמרי" מתח ביקורת על הביצועים הגרועים והאכזבים של ממשלת אל-קאזמי, והביע תקווה כי הזרמים המתנגדים ליהרות והתומכים בהתנגדות ירוויחו מתוצאות ההצבעה.

הוא אישר את ההשקעה בהיקף רחב של כמה משטרים ערביים על מנת להשפיע על תהליך הבחירות ולהרוס אותו, והודיע ​​בביטחון על התבוסה הכבדה של הפרויקט שלהם בעיראק.

הטקסט המלא של הראיון הוא כדלקמן:

 

הסמכות הדתית העליונה של עיראק הוציאה לאחרונה הצהרה בנוגע להשתתפות מושכלת ואחראית בבחירות, המכונה "הפתווה של הג'יהאד האלקטורלי". מה ההערכה שלך לגבי הצהרת הסמכות הדתית והשפעתה על אחוז ההצבעה?

כפי שאנו רגילים וכך גם המציאות, הסמכות הדתית החכמה מממשת את הביטחון עבור העם העיראקי והיא היועצת שהאינטלקט והדת שלנו מנחים אותנו לעקוב אחריה ולשים לב להנחיות ולהדרכות שלה; כי דברי הסמכות הדתית נגזרים מתוך הידע, האדיקות, הניסיון הממושך ובעיקר מאישור האל. לכן, אנחנו מאמינים כי עמדתה של הסמכות הדתית והנחיותיה גבשו מפת דרכים ברורה שהיא בהירה כמו השמש באור יום.

ההשפעה החשובה ביותר של הצהרת הסמכות הדתית היא השתתפותו הרחבה של העם העיראקי בבחירות, מה שמנוגד לרצונם של אלה המבקשים להחרים את הבחירות, וסימני ההשתתפות הנרחבת בבחירות כבר ניכרים היטב.

 

מה התחזית שלך לתוצאות הבחירות לפרלמנט? עד כמה אתה חושב שהעם העיראקי יקבל בברכה את הקבוצות הפוליטיות התומכות בהתנגדות?

לאור הניסיונוח לאחר הפגנות אוקטובר (תשרין) והשליטה של הציר המזוהה עם ארה"ב על ממשלת עיראק ובהתחשב בכך שהממשל לשעבר לא היה עוין כלפי ארה''ב, אך נקט עמדה נגד הכיבוש הישיר וההתערבות הגסה של וושינגטון בענייני עיראק, אבל הממשלה הנוכחית, למרות כהונתה הקצרה, גרמה למשברים רבים בעיראק; בין המשברים הללו ניתן למנות את המשבר הכלכלי, שער החליפין הגבוה, חתימה על חוזים עם חברות וממשלות כמעט פושטות רגל ומכירת הנפט העיראקי במחירים נמוכים מאוד למדינות שהתפשרו עם המשטר הציוני ומילאו תפקיד בהרס ובייצוב מתחים בעיראק.

אך לאחר הוצאת הפתווה על ידי הסמכויות הדתיות, במיוחד אייתוללה סייד עלי אל-סיסתאני ואייתוללה אל-הארי, בנוגע לאיסור בחירת מועמדים שאינם מאמינים בריבונות עיראק או מעודדים את הנורמליזציה עם ישראל או קוראים לפירוק הגיוס העממי, נראה כי לבחירות יהיו תוצאות גדולות לטובת הזרמים והתנועות המתנגדים לנוכחות ארה''ב, ובראשם קבוצות ההתנגדות האסלאמית או הזרמים התובכים בהן ובגיוס העממי.

 

פרסמו לאחרונה חדשות ודוחות רבים על הוצאת סכומי כסף עצומים בבחירות בעיראק על ידי כמה מדינות ערב. נראה שהמדינות האלה מנסות לגרום לקבוצות התומכות בהן לנצח בבחירות. האם התערבויות מסוג זה יכולות להגשים את דרישותיהן?

זהו נכון. מדינות ערב, ובראשן איחוד האמירויות וערב הסעודית, הוציאו סכומי כסף גבוהים בעיראק בהוראת ארה''ב כדי לשנות את טעמה וגישותיה האידיאולוגיות והאסלאמיות הקשורות לאהל אל-בית (עליהם השלום).

אני בטוח לחלוטין שהרכוש שלהן יתבזבז, הן ייכשלו ויתחרטו על ההוצאות האלה; כי מדינה שאזרחיה מוציאים סכום כסף זה בדרכם של האימאם חוסיין ואהבתם של האימאם עלי ואהל אל-בית (עליהם השלום) לא תאפשר לכל עושר העולם לגרום לה לנטוש את אמונתה האמיתית והשורשית.

אני מאמין כי התבוסה של המדינות האלה תהיה כבדה וקטסטרופלית עבורן.