ההתנגדות האסלאמית נוג'באא


דובר נוג'בא:

אנחנו מחכים לקריאה של דמשק להיכנס למבצע לשחרור הגולן/ התקפה באמצעות חטיבה מיוחדת וכלי נשק מתאימים


המהנדס אלשמרי הודיע על הצטיידותה של החטיבה המיוחדת לשחרור הגולן בכלי נשק מתאימים להכות את האויב הציוני בעומק השטחים הכבושים, והכריז כי לוחמי נוג'בא מוכנים להיכנס למבצע בכל פעם שממשלת סוריה תבקש.

לפי מרכז התקשורת וענייני המדיה של נוג'בא, בראיון בלעדי לסוכנות הידיעות הלבנונית "אל-עהד", הדובר הרשמי של ההתנגדות האסלאמית נוג'בא הסביר את היכולות המיוחדות של חטיבת שחרור הגולן, והצהיר כי היחידה הקרבית הזו מוכנה לחלוטין לפעול לשחרור האזור ברגע שממשלת סוריה תבקש.
המהנדס "נצר אלשמרי" שיבח את החוויות של חיזבאללה בלבנון ושל ארגוני ההתנגדות הפלסטינית בכך שגרמו לצבא הציוני לטעום תבוסה, והבטיח שהמלחמה הבאה תהיה בעומק השטחים הכבושים.
הוא העריך את כוח ההרתעה של ציר ההתנגדות יותר מתמיד, והודיע שיש לו מספיק יכולות כדי לפגוע באינטרסים של ארה''ב, ישראל ושכירי החרב שלהן באזור.
הטקסט המלא של ראיון זה הוא כדלקמן:

 

בשנת 2017, תנועת נוג'בא הודיעה על הקמת חטיבת שחרור הגולן. איזה תפקיד מילאה חטיבה זו מאז הקמתה ומה משימתה? 
היעד המרכזי של ההתנגדות האסלאמית נוג'בא הוא השתתפות עם האחים הסורים היקרים במבצע לשחרור הגולן; פעולה שזמנה מתקרב מיום ליום. בנוסף להתעמת עם טרוריסטים תכפיריים בסוריה, תנועת נוג'בא הקימה את החטיבה הזו כדי להתעמת עם המשטר שכבש את ארצות ערב.
חטיבת שחרור הגולן מורכבת מכוחות מובחרים שעברו הכשרה צבאית מתקדמת, יש להם כלי נשק מתאימים לעימותים מסוג זה, ובאמצעותם הם יכולים לכוון לא רק לרמת הגולן, אלא גם לעומק המשטר הכובש.
החטיבה מוכנה לפעול מיד לאחר הכרזה על שעת אפס לתחילת מבצע לשחרור הגולן; וכמובן, זה תלוי בהחלטת האחים הסורים.
אנחנו תמיד עומדים לצד אחינו הסורים מול המשטר הישראלי התוקפן; וכל הסימנים מעידים על כך שמועד השמדתו מתקרב.

 

המלחמה האחרונה ומבצע "חרב הקודס" הוכיחו את חולשתו הפנימית של המשטר הציוני וחוסר יכולתו להתמודד עם טילי ההתנגדות הפלסטינית. איזו הבטחה אתה מבטיח למשטר הכובש במלחמה הקרובה? 
לפני זמן מה, אולי מאז מבצע לשחרור דרום לבנון, אמר מזכ"ל חיזבאללה שישראל חלשה יותר מקורי עכביש. הקבוצה הטובה ביותר להוכיח זאת הייתה ההתנגדות האסלאמית הלבנונית, שהרסה את מיתוס הצבא הבלתי מנוצח וניקתה את אדמת לבנון מזוהמתה.
ההתנגדות הלבנונית גם חזרה על ניצחון זה במלחמת 2006, וביססה את משוואת מאזן הכוחות, ואפילו את המשוואה של קריאת תיגר על האויב בצורה הברורה ביותר.
אולם כיום, ההתנגדות הפלסטינית הוכיחה את טענות השווא של כלי התקשורת הציוניים לגבי הסולידריות הפנימית של המשטר, כמו גם שקר על "כיפת ברזל", שטענו כי נשק ההתנגדות אינו יכול לעבור אותה.
נשק ההתנגדות הדהים את מנהיגי המשטר הזה וזעזע את ביטחונו של משטר זה והביס את צבא ישראל; צבא הנתמך כל ידי כלי תקשורת מטעים ושקרנים.
אנחנו מבטיחים לצבא ולראשי המשטר הציוני כי תקופת "עומק הביטחון" שלהם כבר הסתיימה, נחשף לכולם השקר על אפקטיביות של כיפת ברזל, תם עידן הפעולות המהירות והפתאומיות להעברת המלחמה לאזורים מחוץ לשטחים הכבושים, והמלחמה הבאה תהיה בעומק השטחים הכבושים מהים עד הנחל. שום נקודה לא תהיה בטוחה מפני ירי נשק ההתנגדות; נשק שמתקדם יותר, הרסני יותר ומכופל במספר מבעבר, והימים הקרובים יהוו הוכחה לכך.

 

מזכ"ל חיזבאללה, סייד חסן נסראללה, דיבר על הצורך לפעול ליצירת "משוואת הקודס נגד מלחמה אזורית". מה דעתך כחלק מציר ההתנגדות בעניין זה? ואיך אתה מעריך את הכוח של ציר ההתנגדות כיום?
הקודס היא אחד המקדשים של המוסלמים והסמל הראשון והיעד העליון של ציר ההתנגדות, החל הרפובליקה האסלאמית, עבור דרך עיראק, תימן, סוריה, לבנון, פלסטין ועד כל האומות המוסלמיות באזור; אומות הנפרדות משליטים צנועים, בוגדים ומתפשרים.
מה שלמדתי מהצהרת המנהיג של ההתנגדות הוא כי התגובה לכל תוקפנות נגד הקודס ואזרחיה אינה צריכה להיות מוגבלת לפלסטין הכבושה, אלא חייבת להתרחש בכל הגיאוגרפיות של ציר ההתנגדות, ולכוון לכל מה שציר ההתנגדות והנשק שלו יוכלו להגיע אליו, כולל האינטרסים של המשטר הציוני, ארה''ב ושכירי החרב שלהם באזור, כדי להפוך את ההרתעה למקיפה וחזקה יותר. בכך, אנו נהיה דוגמה למה שאמר הנביא הקדוש (עליו שלום): אנחנו כמו גוף מושלם.
אך באשר לכוח של ציר ההתנגדות, אני יכול לומר, לפי המידע שלי, שציר ההתנגדות לא השתמש ביותר מאחוז אחד מיכולותיו בכל העימותים שהיו לו עם האויב עד כה, שכמובן ניצח בכל הקרבות האלה בעזרת האל. ברוב הקרבות דחינו את השימוש בכוחנו העיקרי לזמן אחר, מכיוון שהיקף העימות עם האויב באותה תקופה היה כזה שלא היה צורך בנשק ההוא, והבנו ששימוש בנשק זה בזמן הנכון יהיה יעיל יותר להשגת ניצחון. 
האויבום הולכים ונסוגים ונקלעים במחלוקות ומתחים פנימיים, ועמדותיהם משתנות מיום ליום; בעוד שאנחנו מקפידים על אמונותינו בחזית שלנו, ואמונתנו בוודאות ובקרבת הניצחון לא התערערה, ובעזרת השם נראה את נסיגת ארה''ב מהאזור ואת השמדתו של המשטר הציוני.