מכון מחקר המזוהה עם קהילת המודיעין הישראלית:

איומים צבאיים הנזכרים על ידי אל-כעבי אינם בלוף/ תפקידו של נוג'בא במלחמת 11 הימים

בדיווח על דבריו של מזכ"ל נוג'בא לגבי נכונות התנועה לפגוע באינטרסים של ארה"ב וישראל למען תמיכה בפלסטינים, מכון המחקר ממרי (MEMRI) ציטט את החדשות על נוכחותם של כוחות נוג'בא בעזה, והזהיר כי אל-כעבי אינו מבלף.

לפי מרכז התקשורת וענייני המדיה ש נוג'בא, אתר המכון הציוני "ממרי" (המזוהה עם קהילת המודיעין הישראלית) סיקר את החדשות על פגישתו של מזכ''ל נוג'בא עם מנהיגי התנועות הפלסטיניות, חמאס והג'יהאד האסלאמי, וכתב: התנועה השיעית העיראקית הנתמכת על ידי איראן הביעה רצון לעזור לקבוצות ההתנגדות הפלסטינית במלחמה נגד ישראל.

מכון המחקר הישראלי פרסם מחדש את הדברים המפורטים של שייח "אכרם אל-כעבי" בפגישתו עם "אסמאעיל הנייה" ו"זיאד אל-נח'לה", וציטט את דבריו: : אנחנו מוכנים לכוון לאינטרסים אמריקניים כנקמה על תמיכת וושינגטון במשטר הציוני.

לפי ממרי, החדשות על הפגישה הנ''ל התפרסמה בכמה שפות שונות בכלי התקשורת המזוהים עם נוג'בא, אך זמן ומקום הפגישה אינם ידועים.

מכון המחקר הזה התייחס להצהרות מזכ''ל נוג'בא לפיהן "אנחנו יכולים להגיע לעומק השטחים הכבושים ומוכנים לחלוטין לשיתוף פעולה צבאי-ביטחוני עם ההתנגדות הפלסטינית", וציין: דברי אל-כעבי אינם בלוף; כי לפי הדיווחים שפורסמו, כוחות נוג'בא נמצאים בעזה.

ממרי התייחס לפעילות הבולטת של משרד התקשורת של נוג'בא בפלסטין, והוסיף: למרות שלכוחות נוג'בא היו עד כה נוכחות קטנה בפלסטין, לא ניתן לשלול את תפקידם במערכה האחרונה בעזה.

בסוף הדיווח הנ''ל ציין האתר הישראלי כי תנועת נוג'בא השיקה אתר בשפה העברית בינואר 2021 במטרה לקדם מידע על פעילויותיה.

גלריה
החדשות האחרונות