ההתנגדות האסלאמית נוג'באא


תוך הדגשה על חפות נשק ההתנגדות;

מזכ''ל נוג'בא קרא להקים ועדת חקירה על הפשע החשוד בגדד


אל-כעבי תיאר את הכוונה לכיוון אנשים חפים מפשע, שהובילה למות הקדושים של בני משפחה בבירה, כפשע מתועב, וקרא להקים ועדת חקירה שתהיה מבוססת על מערכת המשפט העיראקית.

לפי מרכז התקשורת וענייני המדיה של נוג'בא, מזכ''ל ההתנגדות האסלאמית נוג'בא כתב בציוץ בטוויטר: לפני יומיים הזהרנו מפני פעולותיו העוינות והמתעתעות של השטן הגדול; כולל עירור קנוניה וסכסוך, שעולה בקנה אחד עם הכוונות המרושעות של ארה''ב.

אייתוללה "אכרם אל-כעבי" התייחס לכוונה לכיוון אזרחים חפים מפשע ומות הקדושים של בני משפחה במהלך התקפה חשודה, ותיאר את האירוע כפשע מתועב, והצהיר כי אירוע כזה אינו רק בניגוד לשריעה האסלאמית, אלא גם מנוגד לכל ההוראות הדתיות ולקריטריונים ההומניטריים.

בהקשר זה, הוא קרא להקים ועדת חקירה שתהיה מבוססת על מערכת המשפט העיראקית, והוסיף: אנחנו דורשים חקירה שקופה וברורה כדי ליידע את העם העיראקי על התפקיד המטונף של האויבים.

מזכ''ל נוג'בא הדגיש את חפות ההתנגדות מפשעים כאלה, והביע את התקווה שהחקירה הנ''ל, בנוסף להוכחת חפות נשק ההתנגדות, תוביל לזיהוי ולהצגת הגורמים מאחורי הקלעים של ההתקפות האלה, שמטרתן היא ערעור היציבות.

בסופו של דבר, אל-כעבי ציין: חקירות כאלה גם יראו לציבור מי פועל להשיג את יעדיו העלובים באמצעות הקרבת אנשים חפים מפשע.

ראוי להזכיר כי אתמול פגעה רקטה בבית מגורים סמוך לשדה התעופה בבגדד, וכתוצאה מכך נהרגו שבעה בני משפחה וגם ילדה קטנה נפצעה קשה.

כלי התקשורת ופעילי הסייבר פעלו בצורה מתואמת עם ארה''ב ובמהירות לייחס את הפשע לקבוצות ההתנגדות העיראקיות.

זאת למרות שמקורות המקורבים לקבוצות ההתנגדות האסלאמית הכחישו את ירי הרקטות.