ההתנגדות האסלאמית נוג'באא

הפוסטים האחרונים

להבת ההתנגדות

המהנדס נצר אלשמרי הדובר הרשמי של ההתנגדות האסלאמית נוג'בא: הגעת משלוח הדלק הראשון מאיראן ללבנון היא הישג חדש להתנגדות ולעם הלבנוני. איראן הוכיחה שהיא בת ברית חזקה וכנה.

ברכות לנוג'בא ולשיח אכרם אל-כעבי מתוך המנהרות הצבאיות בעזה

מצלמת הווידאו של נוג'בא נכנסה לראשונה לאחת המנהרות התת קרקעיות בעזה וערכה ראיון בלעדי עם הדובר הצבאי של ההתנגדות האסלאמית "כטאיב אל-מוג'אהדין". בראיון הזה, הודה דובר כתאיב אל-מוג'אהדין, "אבו בלאל", לנוג'בא על עמדותיו והדגיש כי ישראל תהיה פגיעה יותר במלחמה כוללת עם נוכחות כל קבוצות ההתנגדות.

המשך פינוי "אל-תארמייה" על ידי מיטב לוחמי נוג'בא

בשבוע הרביעי לפעולות נגד החוליות הנסתרות של דאע''ש בצפון בירת עיראק, חטיבה 12 של הגיוס העממי המורכבת מלוחמי תנועת ההתנגדות האסלאמית נוג'בא ממשיכה במשימתה לפנות את אזור "אל-תארמייה" בבגדאד. במהלך המבצע התגלו עד כה מחבואים ומחסני נשק רבים של מחבלים, נהרגו או נלכדו מספר משמעותי של גורמים תכפיריים, ונוטרלו כמה מלכודות נפץ מסוכנות.

דובר נוג'בא בראיון לעיתון וטן אמרוז:

צרפת הגיעה לעיראק מתוך רצון לשחק באזור / לחצים חיצוניים על אל-כאזמי; הסיבה לכך שסוריה לא הוזמנה לוועידת בגדאד

במהלך השיחה הסביר אלשמרי את הזוויות הנסתרות של ועידת בגדאד הבינלאומית לשיתוף פעולה ושותפות, והצהיר: הסיבה לכך שסוריה לא הוזמנה הייתה הלחץ של מדינות זרות, וממשלת אל-כאזמי לא יכלה להתנגד בשל חולשת עמדתה. זה במצב שצרפת השתתפה בוועידת בגדאד כחלופה לבריטניה ולארה''ב המוחלשות באזור.

נוג'בא וחיזבאללה; משוואה חדשה

לאחר מבצע "חרב הקודס", ציר ההתנגדות נכנס למשוואה חדשה, שנחשפה על ידי סייד חסן נסראללה. תנועת נוג'בא בעיראק הכריזה כי תמלא תפקיד לצד חיזבאללה בכל מלחמה אפשרית עם ישראל.