ההתנגדות האסלאמית נוג'באא


דובר נוג'בא בראיון לערוץ פרס טי וי:

המהפכה האסלאמית הייתה נקודת מפנה בהעלאת ההתנגדות / האימאם חמינאי הוא המנהיג והאסטרטג הגדול של המעצמה העולמית נגד היהירות


אלשמרי חילק את תהליך השגת הכוח של ציר ההתנגדות לתקופות שלפני ואחרי ניצחון המהפכה האסלאמית באיראן, והצהיר: כיום האימאם חמינאי הוא אינטלקטואל אסטרטגי גדול שהצליח להוביל את ציר הלוחמים נגד ארה''ב והיהירות באופן שיהפוך למעצמה עולמית.

לפי מרכז התקשורת וענייני המדיה של נוג'בא באיראן, הדובר הרשמי של ההתנגדות האסלאמית נוג'בא הופיע בתוכנית השיחה "Face to Face" בערוץ הטלוויזיה פרס טי וי, ובירך את יום השנה לניצחון המפואר של המהפכה האסלאמית, ותיאר כייחודי את תפקידה של הרפובליקה האסלאמית של איראן בהתארגנות ובהעלאת ציר ההתנגדות, ואמר: תנועות ההתנגדות הוקמו באזור לפני המהפכה האסלאמית באיראן, אך הן היו חלשים מכל הבחינות. החשובה מבין התנועות הללו הוקמה בפלסטין, שהייתה מתעמת עם האויב באבנים ואפילו בידיים ריקות.
המהנדס "נצר אלשמרי" הוסיף: לאחר ניצחון המהפכה האסלאמית ותמיכתה המלאה בהתנגדות בלבנון ובפלסטין, המשטר הציוני הובל לכישלון; משטר שהיה כובש מדי יום אזורים במדינות ערביות ואף נכנס לביירות. ישראל לא יכלה לעשות דבר במלחמה בת 22 הימים נגד עזה. ארה''ב גם כבשה את עיראק במאות אלפי חיילים וביצעה כל מיני פשעים. עם זאת, היא נכשלה, והאמריקנים טענו כי יותר מ -80% מהמכות שקיבלו היו מצד קבוצות הנתמכות על ידי איראן.
הוא הדגיש את ההתפתחות הגוברת של ההתנגדות וההשפעה של קבוצות אלה על משוואות בינלאומיות, ואמר: תנועות ההתנגדות יישארו באזור ולאחר היווצרות ציר ההתנגדות השלם, הן ישיגו את המטרה של שלב זה, שהיא גירוש כל הכוחות האמריקנים הכובשים, ויכינו את האזור לקראת הופעתו של האימאם מהדי. ההתנגדות בעיראק ובלבנון לא רק משפיעה על משוואת הכוח, אלא היא מרכיב מרכזי ביצירת משוואת הכוח במדינות אלה.
הבכיר בהתנגדות העיראקית הוסיף: אתם רואים בלבנון שלאף זרם אין יכולת לגבש אסטרטגיה להתמודדות עם המשטר הציוני ללא נוכחות חיזבאללה. ההתנגדות והגיוס העממי בעיראק היו גם הגורמים המרכזיים בתבוסת דאע''ש, וגם כיום הם מוכנים לגרש את הכובשים האמריקנים. כיום, ההתנגדות התימנית מבצעת התקפות רחבות היקף בעומק ערב הסעודית, ומאיימת ברצינות על המשטר הציוני כולו. מצד אחד, תנועת אנצאר אללה הצליחה לכפות עליהם את תנאיה, למרות כל האפשרויות שיש לבית סעוד ולבעלות בריתו, ומצד שני, האויבים מצהירים כי יש לפתור את סוגיית תימן באמצעות דיאלוג פוליטי, שזה מעיד על עוצמת ההתנגדות התימנית ותבוסתם.
אלשמרי אמר כי לזרמי ההתנגדות יש כעת כוח פוליטי טוב, והצהיר: ההתנגדות במדינות מסוימות אף השתלטה על רוב קהילת הפעילים הפוליטיים. גם מבחינה בינלאומית, ההתנגדות הגיעה לשלב בו שום זרם לא יכול ליצור משוואה חדשה באזור ללא תמיכה על ידי ההתנגדות. 
בחלק אחר של ראיון זה, הוא התייחס להצהרת אייתוללה חמינאי על הצעד השני של המהפכה, ואמר: אנחנו בהתנגדות האסלאמית נוג'בא רואים עצמנו כמכותבים להצהרה זו, כי האימאם חמינאי, העבד הצדיק של אלוהים, הוא המנהיג והסמכות הדתית של רבים מהעם ולוחמי ההתנגדות האסלאמית בעיראק. לפיכך, השיעים רואים את עצמם מחויבים לציית לפקודותיו ולפעול על פי כוונותיו. בנוסף, האימאם חמינאי הוא כיום אינטלקטואל אסטרטגי גדול שהצליח לנהל את המאבק הגדול הזה באופן שהרפובליקה האסלאמית של איראן ובעלי בריתה יהוו מעצמה עולמית נגד היהירות.
סגן מזכ''ל נוג'בא הדגיש: האימאם חומייני (ז''ל) אמר כי "מי שיש לו מערכת יחסים עם אלוהים לעולם לא ייכשל", ולכן, אנחנו בציר ההתנגדות לא ניכשל, והם מאיימים עלינו במה שאנחנו מאחלים, שהוא מות קדושים! כיום, ארה''ב לא מדברת על סין, שהיא מעצמה כלכלית גדולה בעולם, באותה מידה שהיא מדברת על הסכנה של הרפובליקה האסלאמית, כי הרפובליקה האסלאמית של איראן היא כיום מנהיג ציר העימות עם ארה''ב, וציר זה מתקדם מיום ליום, בניגוד לציר שמובילה ארה''ב והוא הולך ופוחת. אנחנו היינו שומעים משהיד אבו מהדי אל-מוהנדס ומחאג' קאסם כיצד הייו מייחלים מות קדושים וביקשו מכל חבריהם הנאמנים להתפלל עבור מות הקדושים שלהם.
אלשמרי התייחס לצורך לציית לולי אל-פקיה, ואמר: ולי אל-פקיה הוא סמכות דתית והמוסלמים מצייתים לו. הוא סגנו של האימאם מהדי, ולכן, מערכת היחסים עם המנהיג העליון היא חובה דתית. הסתכלו על התקופה שלפני יישום התיאוריה של "ולאית אל-פקיה" ועל התקופה שלאחריו! השיעים והמוסלמים נתפסים כיום כמעצמה רצינית נגד ארה''ב והיהירות. השהיד מוחמד באקר א-סדר, שבעצמו היה תומך בתיאוריה של ולאית אל-פקיה, אמר: "היינו כמו מתים לפני התיאוריה של ולאית אל-פקיה, אך כיום נראה שקמנו לתחייה ואנחנו רואים ביחסים עם ולי אל-פקיה כבוד עבורנו".
הוא הוסיף: מי שלא חיה בעידן סדאם לא יכול לדמיין את המצב באותה תקופה. באותה תקופה, אם היה לך ספר, או שהיים משתתף בתפילות קהילתיות, או שהיית הולך למקדש האימאם חוסיין (עליו שלום) ברציפות, היית נידון למוות! בנסיבות כאלה, כולם היו חושבים כי העם העיראקי יקבל את פני האמריקנים בפרחים, לאחר הגעתם של הכובשים האלה, אבל ההתנגדות התגבשה תוך פחות משנה, ועמנו קיבל אותם בנשק, מכיוון שהציבור ידע שסדאם היה שכיר החרב של ארה''ב.
דובר נוג'בא הצהיר כי המוג'אהדין הושפעו תמיד מהמהפכה האסלאמית ומהאימאם חומייני בעידן הנוכחי, וציין: חאג' קאסם ואבו מהדי היו הדוגמאות האמיתיות לאמירה של השהיד א-סדר כי "אתם צריכים להיות שקועים באימאם חומייני, כפי שהוא היה שקוע באיסלאם", ושני השהידים המכובדים היו שקועים במייסד המהפכה האסלאמית, ולכן, מאוחר יותר הם הפכו למקור השפעה על אחרים והקימו בית ספר, שלדעתנו, יחנך אלפי מפקדים מאמצים כמו סולימאני ואל-מוהנדס.
בחלק האחרון של ראיון זה, אלשמרי אמר כי "אנחנו נמצאים כעת בשלב דעיכתה של ארה''ב מהאזור והתעצמות ההתנגדות", והדגיש: בתקופת טראמם היו לחצים ובעיות רבים, ובין היתר היו קנוניות פנימיות רבות. היה כואב לראות חלק מהחברה מושפע מתעמולת האויב ונוקט בפעולות שליליות כנגד אלה שאיבדו עבורם את משפחותיהם, חייהם ורכושם. אך בסופו של דבר, ניצחו ציר ההתנגדות והרפובליקה האסלאמית, והאויבים הושמדו בזה אחר זה. הדוגמה האחרון לכך היה נשיא ארה''ב, שגורש מהבית הלבן בצורה שערורייתית. טענה זו תאושר כאשר אנחנו משווים את ההלוויה המפוארת של גופם הקדושים של מפקדי ההתנגדות לאופן בו גורש טראמפ הפושע.
הוא חזה כי גירוש הכובשים מעיראק יהיה קרוב, ואמר: בעישור הראשון של המאה הנוכחית, האמריקנים לא הצליחו להישאר בעיראק והובסו בהכרח, למרות 300,000 חיילים, אינספור אפשרויות וציוד, כוח אווירי והשליטה המוחלטת שלהם במדינה זו. כעת, כאשר ארה''ב אינה מסוגלת להגן על עצמה ושגרירה עוסק רק בהגנה על כוחותיה ומשאביה בעיראק, היא כבר לא מסוגלת לכפות דבר.